Bottas marad a Mercedesnél

2019.08.30. 10:00

Fotó: ANDREJ ISAKOVIC / AFP
A finn pilóta negyedik szezonját is megkezdheti a címvédőnél, míg Esteban Ocon a Renault csapatához szerződik Nico Hülkenberg helyére.
Véget ért a négyhetes nyári szünet a Forma-1-ben, a csapatok és a pilóták ugyanakkor nem csak pihenéssel töltötték ezt az időszakot. A címvédő Mercedes a Belga Nagydíj csütörtöki sajtónapján ugyanis bejelentette,  változatlan felállással vág neki a 2020-as idénynek, azaz szerződést hosszabbított Valtteri Bottasszal.
„Továbbra is ki van éhezve, és szeretné tovább folytatni a fejlődést – mondta Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke Bottasról. – Mi minden egyes csapattagunktól ezt a hozzáállást akarjuk látni. Azok az eredmények, melyeket közösen elértünk Valtterivel, nem a véletlen művei: Lewis Hamiltonnal való csapatmunkája példás, és amikor vissza kellett vágnia, megmutatta, mennyire erős karakter” – tette hozzá az osztrák.
Bottas tehát fellélegezhet, a bejelentés pedig elindított egy dominóeffektust, ugyanis alig fél órával később kiderült, hogy a Mercedesnél hoppon maradó tartalékpilóta, Esteban Ocon a Renault-hoz szerződik, ahol jövőre Daniel Ricciardo csapattársa lesz.
A franciáktól távozni kényszerülő Nico Hülkenberg pedig várhatóan a Haas-istállóhoz igazol, ahol a svájci-francia kettős állampolgárságú Romain Grosjeant taszíthatja ki a Forma-1 világából. Günther Steiner a Haas csapatfőnöke korábban arról beszélt, hogy csak Hülkenberg, Grosjean és Ocon rendelkezik kellő tapasztalattal, így az események alakulása miatt már csak két pilóta közül választhat.
A nyár folyamán fontos döntést hozott a Red Bull is, amely lefokozta a gyengén teljesítő Pierre Gaslyt a Toro Rossóhoz, helyére pedig Alexander Albon érkezett a „fakóból”. A 23 éves thai pilóta új motort kap a Hondától, csakúgy mint Danyiil Kvjat – így mindketten a mezőny végéről indulhatnak majd a vasárnapi futamon, ugyanis túllépik a büntetlenül használható egységek számát.
További érdekesség, hogy Kimi Räikkönen bal lába megsérült a nyári szünetben, ezért csapata, az Alfa Romeo készenlétbe állította tartalékpilótáját, Marcus Ericssont, aki így a hétvégén nem vesz részt a portlandi IndyCar-futamon. Az istálló várhatóan pénteken dönt arról, Räikkönen megfelelő állapotban van-e.
Csütörtökön napvilágra került a 2020-as versenynaptár tervezete is, ami új rekordot jelent a 22 futammal - hivatalos döntést az ügyben következő ülésén, október 4-én hozhat a Nemzetközi Autósport Szövetség (FIA).
Ami pedig a spai versenyhétvégét illeti, a Ferrari jó esélyekkel indul a hosszú egyeneseknek hála, a győzelem pedig ráférne az olaszokra, ugyanis idén még egyetlen sikert sem arattak. Sebastian Vettel éppen Belgiumban győzött legutóbb, az időjárás pedig igencsak ősziesen alakul majd a hétvége során. Pénteken 23°C körül várható a maximum hőmérséklet, szombaton közel 30°C lesz. Vasárnap viszont egy lehűlésnek köszönhetően a maximum még a 20°C-ot sem éri majd el.

A hétvége programja

Péntek Első szabadedzés:11:00–12:30 Második szabadedzés: 15:00–16:30 Szombat Harmadik szabadedzés: 12:00–13:00 Időmérőedzés: 15:00–16:00 Vasárnap Futam: 15:10-től A teljes versenyhétvégét az M4 Sport élőben közvetíti.

Babos kikapott Gaufftól a US Openen

2019.08.30. 06:27

Fotó: DOMINICK REUTER / AFP
A 15 éves amerikai legyőzte a magyar játékost a második fordulóban.
Babos Tímea három játszmában kikapott a 15 éves amerikai Cori Gaufftól az amerikai nyílt teniszbajnokság női versenyének második fordulójában. A két játékos főműsoridőben, a Louis Armstrong Stadionban léphetett pályára az amerikai szupertehetségnek köszönhetően, aki élete első Grand Slam-főtábláján a nyolcaddöntőig jutott nemrég Wimbledonban. A 26 éves soproni teniszező jól kezdett, egyből elnyerte riválisa adogatását, de a hazai közönség előtt szereplő tinédzser gyorsan fordított, és ellenállhatatlan játékkal 6:2-re hozta az első szettet. A második játszmában Babos változtatott a játékán – többet pörgetett, nyesett –, ennek köszönhetően 6:4-gyel egyenlített. A mindent eldöntő harmadik felvonás rendkívül látványos és szoros csatát hozott, Babos négyszer jutott fogadóelőnyhöz, de Gauff remek szervákkal hárított. A magyar játékos 5:4-es hátrányban a meccsben maradásért adogatott, de többször is hibázott, így Gauff 2 óra 21 perc alatt győzött.
„Nagyon jó meccset játszottunk. Sajnálom, meg szomorú vagyok, de ettől ez még nagyon nagy meccs volt, és nem vagyok csalódott. Úgy érzem, alakulhatott volna fordítva is. A döntő szett elején nekem volt több lehetőségem. Rögtön az első gémben volt egy pici szerencséje, hogy nem tudtam lebrékelni”

– olvasható Babos értékelése a Tennis love and game elnevezésű Facebook-oldalon.

A játékos hozzátette: meglepte, hogy a fiatal játékosnak milyen remek szervái vannak, ugyanakkor a maga részéről sokat tanulhat ebből a mérkőzésből.
„Egyrészt, ami pozitív, hogy mit csináltam jól, másrészt, hogy min lehet még javítani. A verseny előtt aláírtam volna, hogy felkvalizom magam, nyerek egyet a főtáblán, és végül egy ilyen meccsen kapok ki. Különleges volt ellene játszani egy ekkora stadionban, ahol telt ház volt, és a 14 ezerből körülbelül tízen drukkoltak nekem, ilyenkor az ember kizárja ezt”

– folytatta Babos.

A magyar játékos pénteken folytatja szereplését Kristina Mladenovic oldalán párosban, az első helyen kiemelt magyar-francia duó ellenfele a Jessica Moore, Giuliana Olmos ausztrál, mexikói kettős lesz.

Eredmény, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Gauff (amerikai)-Babos 6:2, 4:6, 6:4

Frissítve: 2019.08.30. 09:16

Főtáblás Ferencváros

2019.08.29. 22:12

Fotó: Molnár Ádám / Népszava
Az FTC 4-2-re nyert a Suduva ellen a labdarúgó Európa-liga rájátszásában és győzelmének köszönhetően bejutott a csoportkörbe.
A ferencvárosiak legutóbb 2004-ben szerepeltek európai kupasorozat csoportkörében, akkor a labdarúgó Európa-liga elődjében, az UEFA Kupában jutottak el a főtábláig. Ehhez az utolsó selejtezőn az angol második vonalban szereplő Millwallt kellett felülmúlni. A szigetországi együttes sokkal erősebb volt a mostani riválisnál, a litván Suduvánál.
Az látszott, hogy a ferencvárosi keretben vannak a jobb játékosok, Szerhij Rebrov vezetőedző együttese 65:35-ös százalékos arányban birtokolta a labdát, de a fölény önmagában nem ér semmit, ha nem sikerül gólt szerezni.
A Suduva úgy kezdett, ahogy arra számítani lehetett: igyekezett lassítani a játékot, a litvánok elmondták, felkészültek a hosszabbításra is, az otthoni gól nélküli döntetlen után most sem akartak gólt kapni. Ehhez képest nem húzódtak vissza, a magyar térfélen járatták a labdát és olyan lassan végezték el a bedobásokat már az első perctől, ahogy máskor a kilencvenedik perc utáni  hosszabbításban szokta a nyerésre álló csapat. A ferencvárosiak is igyekeztek egész pályán letámadni, Boli a Suduva kapusát is zavarta, majdnem sikerrel járt, de csak beleérni tudott Kardum indításába.
A 11. percben megtörtént, amit mindenképpen el kellett volna kerülni. Dvali a ferencvárosi tizenhatos előtt eladta a labdát, amit Verbickas a bal sarokba lőtt (0-1), Dibusznak nem volt esélye a mentésre, mert a labda megpattant a közbeugró Blazicon. A magyar bajnoknak két gól kellett mostantól a továbbjutáshoz, de az első negyed órában kapura lövésig sem jutott el.
A 20. percben Varga Roland lépett ki a védők közül, majd a kapusba lőtte a labdát, de az asszisztens lest jelzett (helyesen), így továbbra is várni kellett az első hazai kapura lövésre. A 26. percben a Norvégiából szerződtetett, Európa-klasszisként beharangozott Boli Jászai Mari-díjas alakítással dobta fel magát a litván tizenhatos előtt, veszélyes helyzetet a csak a Suduva alakított ki, a 28. percben Dibusz ütötte ki a léc alól a labdát. Ugyanebben a percben megvolt az első ferencvárosi kaput eltaláló kísérlet: Varga R. 25 méterről a kapus kezébe emelte a labdát. A 33. percben Lovrencsics lőtt huszonkét méterről a kapu mellé.
Három perccel később egyenlített az FTC: Boli lépett ki a védők közül, a tizenhatoson belül Kardum buktatta. A tizenegyest Varga Roland a kapu közepébe lőtte (1-1), a gól után Lipcsei Gábor ferencvárosi masszőr nem tudta kordában tartani örömét, ezért a játékvezető elküldte a kispadtól. Az első félidő hosszabbításában vezetést szereztek a hazaiak, Zubkov futott el a jobb szélen, laposan belőtt labdáját Boli továbbította a hálóba (2-1).
A második 45 percben támadóbb felfogásban folytatta a Suduva, az egész pályás letámadással azt érték el a vendégek, hogy a hazaiak csak elrugdosták a labdát. A litvánoknál volt többet a labda, de komoly helyzetet sokáig nem tudtak kialakítani. Ellentétben a ferencvárosiakkal, Zubkov a 63. percben 14 méterről a felső kapufára csavarta a labdát. Ugyanebben a percben egyenlített a Suduva: az ötösön belülre emelt labdát Topcagic perdítette a hálóba (2-2), idegenben szerzett góljaival megint a litván együttes állt továbbjutásra. Nem volt idő sokáig rágódni a gólon, a 67. percben ugyanis Tocmak 23 méterről a jobb alsó sarokba küldte a labdát (3-2).
Mindent egy lapra feltéve ment előre a Suduva, a kontrázó ferencvárosiak többször eldönthették volna a párharcot, de nem tudtak újabb gólt szerezni. A 95. percben Zubkovot buktatták a tizenhatoson kívül, a játékvezető tizenegyest ítélt, amit Szignyevics belőtt, 4-2-es győzelmével az FTC bejutott az Európa-liga csoportkörébe.