Öt góllal kikapott Szalai régi-új csapata a Bayern München otthonában

2019.08.31. 19:16

Fotó: DANIEL ROLAND / AFP
A magyar válogatott csatár az 56. percben, 3-1-es hazai vezetésnél lépett pályára a vendégeknél.
Szalai Ádám régi-új csapata, a Mainz 6-1-re kikapott a címvédő Bayern München otthonában a német labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójának szombati játéknapján. A magyar válogatott csatár az 56. percben, 3-1-es hazai vezetésnél lépett pályára a vendégeknél. Szalai 2010 januárjában a Real Madrid Castilla kölcsönjátékosaként igazolt a Mainzhoz, amely fél év múlva végleg megszerezte a játékjogát. Három év után távozott, azóta játszott a Schalke 04, a Hannover 96, illetve a Hoffenheim csapatánál. A házigazda müncheniek mind a hat gólját más-más játékos szerezte. A Bayern a legutóbbi szezonban 6-0-ra, azt megelőzően pedig 4-0-ra győzte le hazai pályán a Mainzot, amely továbbra is a tabella utolsó helyén áll, pont nélkül. Sallai Roland együttese, a Freiburg házigazdaként 2-1-re kikapott az újonc 1. FC Kölntől. A magyar légiós a 79. perctől volt a pályán.

Nyolcaddöntős Babosék párosa a US Openen

2019.08.31. 19:05

Fotó: Mehmet Eser/Anadolu Agency / AFP
A magyar, francia kettős két szettben, egy óra két perc alatt nyert a Jekatyerina Alekszandrovna, Okszana Kalasnyikova duó ellen.
Babos Tímea és Kristina Mladenovic párosa magabiztos játékkal jutott a nyolcaddöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokságon. Az első helyen kiemelt magyar, francia kettős szombaton két szettben, egy óra két perc alatt nyert a Jekatyerina Alekszandrovna, Okszana Kalasnyikova orosz, georgiai duó ellen.

Eredmény:

Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért): Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.)-Jekatyerina Alekszandrovna, Okszana Kalasnyikova (orosz, georgiai) 6:1, 6:4

Stollárék búcsúztak

Stollár Fanny és Ons Jabeur párosa a második fordulóban búcsúzott az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A magyar, tunéziai kettős a 32 között szombaton 1 óra 38 perces mérkőzésen kapott ki a Caroline Dolehide, Vania King amerikai duótól. Eredmény:  Női páros, 2. forduló (a 16 közé jutásért): Caroline Dolehide, Vania King (amerikai)-Stollár Fanny, Ons Jabeur (magyar, tunéziai) 6:4, 7:5

US Open
Frissítve: 2019.08.31. 21:44

Belga Nagydíj – A két Ferrari rajtolhat az élről

2019.08.31. 16:52
Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője
Fotó: JOHN THYS / AFP
Charles Leclerc nyerte a szombati időmérő edzést, mellőle Sebastian Vettel indulhat.
Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője nyerte a Forma-1-es Belga Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az első helyről. Leclerc pályafutása, egyben idei harmadik edzéselsőségét érte el Spa-Francorchamps-ban. Mellőle csapattársa, a négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel indulhat. A pénteki első és második, illetve a szombati harmadik szabadedzésen is ők ketten álltak az első és a második helyen, a Ferrarik tehát továbbra is kézben tartják a Belga Nagydíjat. A harmadik helyen az ötszörös világbajnok, címvédő és az összetettben jelenleg is az élen álló brit Lewis Hamilton végzett, a negyedik pedig a csapattársa, a finn Valtteri Bottas lett. Hamilton autója egy kicsúszás miatt némileg megrongálódott a harmadik szabadedzésen, és a szerelők nem végeztek a javításával az időmérő kezdetéig, ám a körülmények nekik kedveztek. A lengyel Robert Kubica autójában kigyulladt a Mercedes-motor, ezért megszakították az időmérő első fázisát, és az újraindításnál már a címvédő is ott volt a mezőnyben. A 44 körös Belga Nagydíj vasárnap 15 óra 10 perckor kezdődik.

A teljes rajtsorrend:

1. sor: Charles Leclerc (monacói, Ferrari) Sebastian Vettel (német, Ferrari) 2. sor: Lewis Hamilton (brit, Mercedes) Valtteri Bottas (finn, Mercedes) 3. sor: Max Verstappen (holland, Red Bull) Daniel Ricciardo (ausztrál, Renault) 4. sor: Nico Hülkenberg (német, Renault) Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 5. sor: Sergio Pérez (mexikói, Racing Point) Kevin Magnussen (dán, Haas) 6. sor: Romain Grosjean (francia, Haas) Lando Norris (brit, McLaren) 7. sor: Lance Stroll (kanadai, Racing Point) Alexander Albon (thaiföldi, Red Bull) 8. sor: Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo) Pierre Gasly (francia, Toro Rosso) 9. sor: Carlos Sainz Jr. (spanyol, McLaren) Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso) 10. sor: George Russell (brit, Williams) Robert Kubica (lengyel, Williams)