US Open: Mertens és Szabalenka nyert női párosban

2019.09.08. 21:21

Fotó: YORICK JANSENS / BELGA/AFP
Mindkét játékos pályafutása első Grand Slam-trófeáját szerezte meg.
A belga Elise Mertens és a fehérorosz Arina Szabalenka kettőse nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyét. A vasárnapi fináléban a negyedikként rangsorolt duó két játszmában győzte le a nyolcadik helyen kiemelt Viktorija Azarenka, Asheligh Barty fehérorosz, ausztrál párost, amely a negyeddöntőben Babos Tímeáék kettősét búcsúztatta. Mertensék a Roland Garroson elődöntőt játszottak, Wimbledonban pedig a negyeddöntőben búcsúztak.

Eredmény:

Női páros, döntő: Elise Mertens, Arina Szabalenka (belga, fehérorosz, 4.)-Viktorija Azarenka, Asheligh Barty (fehérorsz, ausztrál, 8.) 7:5, 7:5

US Open tenisz

Ferrari-ünnep Monzában – Leclerc nyerte az Olasz Nagydíjat

2019.09.08. 18:07

Fotó: ANDREJ ISAKOVIC / AFP
Ezzel 2010 után először diadalmaskodott a maranellói istálló autója „hazai pályán”.
Komédiába illő jelenetekkel zárult a Olasz Nagydíj szombati időmérőjének utolsó két perce, ugyanis a pilóták addig taktikáztak a szélárnyékért, mígnem kifutottak az időből, így csak ketten tudták megkezdeni a gyors körüket. Az időmérőedzés ennek ellenére szorosan alakult, a ferraris Charles Leclerc csak néhány ezreddel előzte meg a két Mercedes-pilótát Lewis Hamilton és Valtteri Bottast.
Másnap a rajtot a másodikként induló Hamilton kapta el a legjobban, de nem tudott Leclerc elé kerülni az első kanyarban. Sebastian Vettel eközben egy rövid időre elveszítette a negyedik helyét, majd néhány körrel később vezetői hibát követett el, megpördült, majd egészen amatőr módon, a nagy sebességgel érkező Lance Stroll (Racing Point) elé hajtott vissza a pályára. A két versenyautó összeért, Vettel Ferrariján megsérült az első vezetőszárny, amelyet ki kellett cserélni, míg Strollnak ugyan nem kellett a bokszba hajtania, de számos pozíciót veszített az ütközés miatt. Percekkel később mindketten büntetést kaptak, mert nem biztonságosan tértek vissza a pályára.
Az élmezőny tagjai közül Hamilton cserélt először kerekeket a 19. körben, majd eggyel később Leclerc is így tett, és kevesebb mint egy másodpercnyi előnnyel tért vissza a brit elé a pályára. Két körrel később a címvédő megtámadta a monacóit, aki azonban nagyon határozottan, kissé agresszívan kivédte az előzési próbálkozást. Leclerc-t ezért figyelmeztette a versenybíróság, jelezve ezzel, hogy több ilyen manővert már nem hajthat végre büntetlenül. A 27. körben Bottas is megkapta autójára a friss abroncsokat, és harmadiknak tért vissza a mezőnybe.
A folytatásban Hamilton tovább szorongatta Leclerc-t, kettejük között a különbség sokáig 6-8 tizedmásodperc között ingázott. A hajrá kezdetére Bottas utolérte az élen viaskodó duót, és Hamilton hibáját kihasználva a 42. kör elején feljött másodiknak, ezzel lehetősége nyílt arra, hogy a győzelemért támadjon, azonban Leclerc sikere nem igazán forgott veszélyben.
„Micsoda verseny volt! Többször is rontottam, nagyon elfáradtam, de végül elsőként értem célba. Vigyáznom kellett a hibákkal, de ezúttal egyik sem került pozícióba” – mondta Leclerc, aki pályafutása második futamgyőzelmét aratta, amivel a vb-pontversenyben megelőzte csapattársát, Vettelt, aki csak 13. lett.
„A stratégiánk jó volt, adott néhány lehetőséget a végén, de hiába adtam bele mindent, nem tudtam őt megelőzni. Mindent megpróbáltunk a motormódokkal és ilyesmikkel, de most ennyi volt benne” – értékelt visszafogottan Bottas.
„Leclerc nagyszerű munkát végzett, a Ferrari gyorsabb volt. Akkor sem tudtam előzni, amikor közelebb kerültem. Megpróbáltam mindent kihozni a helyzetből, de ilyen közelről követni valakit, a gumik egyszer csak feladták. Ez nem a mi napunk volt” – summázta a történteket Hamilton, aki a hajrában még végrehajtott egy kerékcserét, aminek köszönhetően az övé lett a leggyorsabb körért járó plusz pont.

A dobogósok mögött a két Renault futott be a negyedik és ötödik helyen Daniel Ricciardo és Nico Hülkenberg sorrendben, a hatodik Alexander Albon (Red Bull), a hetedik Sergio Pérez (Raicing Point), a nyolcadik a mezőny végéről startoló Max Verstappen (Red Bull), a kilencedik Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo), az utolsó pontszerző pedig Lando Norris (Mclaren) lett.
A vb két hét múlva Szingapúrban folytatódik.

A vb-összetett élmezőnye

Pilóták
1. Hamilton 284 pont, 2. Bottas 221, 3. Verstappen 185.
Konstruktőrök
1. Mercedes 505 pont, 2. Ferrari 351, 3. Red Bull 266.

A nőknél magyar nyert, a férfiaknál három kenyai állt a dobogóra a Budapest Félmaratonon

2019.09.08. 15:50
Kácser Zita (jobbra) és Hellen Jepkosgei Kimutai (Kenya) a 2019. évi Budapest Félmaraton céljában
Fotó: Budapest Félmaraton / Facebook
Szijjártó Péter és Révész Máriusz is a futók között volt.
A férfiaknál a kenyai Laban Cheruiyot, a nőknél Kácser Zita nyerte vasárnap a 34. Wizz Air Budapest Félmaratont - írja az MTI. A szervezők tájékoztatása szerint a legjobb magyar a férfiaknál Csere Gáspár volt, aki egymás után másodszor védte meg bajnoki címét. A nők mezőnyében a debreceni hosszútávfutó, Kácser Zita ötödször szerezte meg a táv aranyérmét. Az egyéni versenyre 9798-an neveztek, köztük több mint 2600 külföldi futó, 84 országból. A magyar résztvevők több mint 850 településről érkeztek.
Laban Cheruiyot (Kenya) 1:04:56-es időeredménnyel nyerte meg az abszolút versenyt a 2019. évi Budapest Félmaratonon
Több mint 1300 futó először próbálkozott a 21,1 kilométeres táv teljesítésével, köztük volt a tavasszal visszavonult válogatott kézilabdázó, Nagy László (időeredménye 1:59:48 óra). Rajthoz állt az esemény védnökei közül Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (1:30:39), aki 290. lett, de a miniszter tavalyi idejét egy perccel javította meg. Ott volt még Révész Máriusz Aktív Magyarországért felelős kormánybiztos, továbbá Váczi Eszter jazzénekesnő, Cser Krisztián operaénekes, Gyöngyösi Levente zeneszerző, Hámori Máté karmester, Zacher Gábor toxikológus, Németh Balázs híradós műsorvezető, illetve Staicu Simona ötszörös maratoni magyar bajnok futó. Eredmények abszolút - férfiak: 1. Laban Cheruiyot (kenyai) 1:04:56 óra 2. Biwot Wycliffe Kipkorir (kenyai) 1:05:43 3. Elijah Mutuku Wambua (kenyai) 1:07:02 abszolút - nők: 1. Kácser Zita (Debreceni Sportcentrum-Sportiskola) 1:14:47 ó 2. Hellen Jepkosgei Kimutai (kenyai) 1:14:47 3. Virág-Erdélyi Zsófia (UTE) 1:16:27 handbike: 1. Bók László (Kőbánya TC) 59:59 perc 2. Nagymáté Sándor (Suhanj!) 1:00:39 ó 3. Lévai Endre (Suhanj!) 1:03:53 országos bajnokság - férfiak: 1. Csere Gáspár (BEAC) 1:07:14 ó 2. Jenkei Péter (Vasas SC) 1:07:23 ó 3. Farkas Dárius Ádám (BEAC) 1:07:59 országos bajnokság - nők: 1. Kácser 1:14:47 ó 2. Virág-Erdélyi 1:16:28 3. Garami Katalin (BHSE) 1:16:46