Péntek este az Uránia Nemzeti Filmszínházban a magyar szinkron legjobbjai 11 kategóriában vehették át a Szinkronikum díjakat. A SzíDoSz (Színházi Dolgozók Szakszervezete) Szinkron Alapszervezetének kuratóriuma a legjobb szinkronszínésznőnek járó díjat Bertalan Ágnesnek, a legjobb szinkronszínésznek járót Csankó Zoltánnak ítélte. Selmeczi Roland Tálentum Díjat kapott Nemes-Takách Kata és Szabó Máté. Az év szinkronstúdiója a Mafilm Audio, a legjobb dramaturg-fordító Speier Dávid, a legjobb szinkronrendező Tabák Kata lett. Az év szinkronizált alkotása a Csernobil.
A további díjazottak között volt Gelencsér Adrienne gyártásvezető, Simkóné Varga Erzsébet vágó, Bederna László és Gábor Dániel hangmérnök. A közönségdíjas Csifó Dorina és Nagy Ervin lett. A szinkronizált film kategóriában a Bosszúállók: Végjáték, a sorozatok között az Eufória lett a közönség kedvence.
Az Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület támogatásával létrehozott életműdíjat Menszátor Magdolnának és Tordy Gézának ítélték oda. A további életműdíjasok között van Zöld Zsófia vágó, Fék György hangmérnök, Miklai Mária gyártásvezető, Schéry András dramaturg és Mohácsi Emil rendező. „Mintegy hatszáz magyar szinkronszínészt ismerünk, közülük a legnépszerűbb 50 csaknem ötezer film, tévésorozat, jelenet szereplőjének szavait tette a magyar közönség számára érthetővé” − olvasható a SzíDoSz közleményben.
A Bosszúállók című film magyar hangjai nyáron tartottak sajtótájékoztatót arról, hogy komoly veszélynek látják a magyar szinkron ellehetetlenülését. „Határozottan tiltakozunk a szinkroniparban kialakult kizsákmányoló, a gazdasági erőviszonyokkal visszaélő, a partnerséget és sok esetben a törvényes jogi kereteket nélkülöző üzleti magatartás ellen. A szinkroniparban dolgozó munkavállalók – többnyire kényszervállalkozások: színészek, szinkronrendezők, szinkrondramaturg fordítók, hangmérnökök, vágók, szinkron gyártásvezetők – mind harminc évvel ezelőtti árakon dolgoznak. Reálértékben tizedére csökkentek a jövedelmek” – írták akkor közzétett kiáltványukban.