Az ázsiai óriásbirodalomban az augusztusi adatok szerint az ipari termelés növekedési üteme 17 éves mélypontra esett vissza, a kiskereskedelmi forgalom bővülése is lelassult. Emellett gyengélkedtek a beruházások is.
A kínai kormány gazdaságélénkítő intézkedésekkel próbálja elejét venni a további visszaesésnek. Hétfőtől csökkentették a bankok úgynevezett tartalékrátáját, azt az összeget, amit a kereskedelmi bankoknak kötelező a központi banknál elhelyezniük, és az elkövetkező hónapokban újabb csökkentések várhatóak. (Így több pénz áramolhat a gazdaságba.) Három év után kamatot is csökkentenének.
Fu Ling-hui, a kínai statisztikai hivatal szóvivője hétfői sajtótájékoztatóján úgy nyilatkozott: az év első nyolc hónapjában Kína gazdasági teljesítménye ésszerű tartományon belül mozgott. Hozzátette: a gazdasági növekedés éves szinten el fogja érni a célként kitűzött sávot. Li Ko-csiang kínai miniszterelnök ezzel szemben egy hétfőn megjelent interjúban úgy vélekedett: a kínai gazdaság növekedésének 6 százalék feletti üteme nehezen lenne tartható. (Tavaly 6,6 százalékos volt.) Kína és az Egyesült Államok több mint egy éve áll kereskedelmi konfliktusban, egy esetleges megállapodás lehetőségét megfigyelők nem látják valószínűnek a közeljövőben. A két fél főtárgyalói a jövő hónapban ülnek össze ismét Washingtonban.