A budapesti rendezvénysorozat második, az Egészségtudomány a mindennapokban nevű állomásán szó lesz a helyes táplálkozásról, a mozgásszervi betegségek megelőzéséről vagy a szenvedélybetegségek elkerüléséről. Gyakorlati megoldásokat ajánlanak a stresszkezelésre, és az úgynevezett "öregségi szimulátor" segítségével a látogatók megtapasztalhatják, hogy milyen idős emberként járni, mozogni, látni, hallani, de információkat lehet kapni az időskori cukorbetegség, illetve szürkehályog okozta látásproblémák konzervatív és műtéti megoldási lehetőségeiről, valamint a gyermekkori és felnőttkori kontaktlencse-viselés helyes módjáról.
Szél Dávid, az Egészségtudományi Kar Alkalmazott Pszichológia Tanszékének tanársegédje, az Apapara című könyv és blog szerzője interaktív előadást tart az apaság 21. századi kérdéseiről, a leendő vagy újdonsült szülők gyakorlati segítséget is kaphatnak a csecsemőgondozásához, de a gyermekbalesetek megelőzése is téma lesz - írta a felsőoktatási intézmény közleményében.
A kisiskolás korosztálynak tartásjavító tornát tartanak, és a látogatók szimulációs baba segítségével azt is kipróbálhatják, milyen beteget vizsgálni, a bátrabbak pedig elsősegélynyújtási versenyre is benevezhetnek.
Nagy Zoltán Zsolt, az Egészségtudományi Kar dékánja elmondta, a rendezvény legfőbb küldetése az egészségtudatosságra nevelés. „A vezető halálokok hátterében álló népbetegségek jelentős része megfelelő életmóddal, a tünetek korai felismerésével, a rizikófaktorok ismeretével időben kiszűrhető, megelőzhető, de legalábbis jól gyógyítható lenne” – emelte ki.
A 250. születésnapját ünneplő Semmelweis Egyetem tíz hónapon át tartó ingyenes, szűrésekkel és betegedukációs programokkal tarkított programsorozatának rendezvényein szeptember és 2020 júniusa között havonta egyszer vehetnek részt az érdeklődők. A programokon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amit az intézmény honlapján lehet megtenni.