Babos lejjebb csúszott a ranglistán

2019.10.14. 11:22

Fotó: DOMINICK REUTER / AFP
Öt helyet rontva Babos Tímea a 98. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.
A legjobb magyar ezen a héten a moszkvai tornán szerepel, október 27-től pedig a sencseni WTA-világbajnokságon versenyez, ahol párosban címvédőként indul a francia Kristina Mladenovic oldalán. Baboson kívül még két magyar található a legjobb 200-ban: Bondár Anna a 182., Jani Réka pedig a 189. helyen áll.
A múlt heti tornagyőztesek közül a svéd Rebecca Peterson (Tiencsin) az 59.-ről a 44.-re, az amerikai Cori Gauff (Linz) pedig a 110.-ről a 71. helyre jött fel. Az élen továbbra is az ausztrál Ashleigh Barty áll.
A kínai WTA-vb egyéni mezőnyében Jelina Szvitolina személyében megvan a nyolcfős szupertorna hetedik résztvevője is, az ukrán játékos a viadal címvédője. Előzőleg a Roland Garros-győztes Barty, a wimbledoni címvédő román Simona Halep, a US Open-bajnok kanadai Bianca Andreescu, az Australian Open serlegét elhódító japán Oszaka Naomi, valamint a cseh Karolina Pliskova és Petra Kvitova biztosította a helyét Sencsenben.
Párosban már teljes a 14 millió dollár összdíjazású verseny mezőnye: a világranglistát vezető Mladenovic és Babos (3.) mellett a német Anna-Lena Grönefeld és holland Demi Schuurs, a cseh Barbora Krejcikova és Katerina Siniakova, a tajvani Hszieh Szu-vej és cseh Barbora Strycova, a belga Elise Mertens és fehérorosz Arina Szabalenka, a kanadai Gabriela Dabrowski és kínai Hszü Ji-fan, a tajvani testvérpár Latisa Csan és Csan Hao-cseng, továbbá az ausztrál Samantha Stosur és kínai Csang Suaj küzd majd a végső sikerért.

Női tenisz-világranglista (a WTA honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):

1. ( 1.) Ashleigh Barty (ausztrál) 7096 pont 2. ( 2.) Karolina Pliskova (cseh) 5940 3. ( 3.) Oszaka Naomi (japán) 5621 4. ( 4.) Jelina Szvitolina (ukrán) 5495 5. ( 5.) Bianca Andreescu (kanadai) 5041 6. ( 6.) Simona Halep (román) 4962 7. ( 7.) Petra Kvitova (cseh) 4776 8. ( 8.) Kiki Bertens (holland) 4495 9. ( 9.) Serena Williams (amerikai) 3935 10. (10.) Belinda Bencic (svájci) 3848 11. (11.) Johanna Konta (brit) 3063 12. (12.) Sloane Stephens (amerikai) 2818 13. (13.) Angelique Kerber (német) 2775 14. (14.) Madison Keys (amerikai) 2767 15. (15.) Sofia Kenin (amerikai) 2615 ...98. (93.) Babos Tímea 626 ...182. (184.) Bondár Anna 333 ...189. (191.) Jani Réka 319

Nem volt gyerekjáték: Magyarország-Azerbajdzsán 1-0

2019.10.13. 21:07

Fotó: Barbara Gabriella / Népszava
Soványka 1-0-s győzelmet aratott a magyar labdarúgó-válogatott Budapesten Azerbajdzsán ellen Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen. A vendégektől a 92. percben szabályos gólt vett el a játékvezető.
Sikerül-e rendet tenni a fejekben? Talán ez volt a legnagyobb kérdés a vasárnapi Azerbajdzsán elleni Európa-bajnoki selejtezőmérkőzés előtt, ugyanis a Horvátországban elszenvedett 3-0-s vereség alighanem nyomot hagyott a magyar labdarúgó-válogatotton.
Marco Rossi magyar szövetségi kapitány három helyen változtatott a kezdő tizenegyén, a Splitben sokat hibázó Kádár Tamás helyett az eltiltásból visszatérő Baráth Botond került a védelem közepébe. Az olasz szakvezető szintén számíthatott a kisebb sérülése után felépült Szoboszlai Dominikre, illetve bizalmat szavazott még Kovács Istvánnak. Utóbbi kettő Holman Dávid és a kiállított Kleinheisler László helyét vette át. A magyar csapat a spliti zakó ellenére esélyesként lépett pályára a Groupama Arénában a csoport utolsó helyén egy ponttal tanyázó azeri csapat ellen, amelyet eddig hatból hatszor le is győzött.
A mérkőzés – amelyet zárt kapuk mögött bonyolítottak, de 15 ezer 14 éven aluli gyermek tekinthette meg a helyszínen – első lehetősége Szoboszlai előtt adódott, aki 20 méterről próbálta átemelni a kimozduló kapust, a Salzburg 18 éves középpályása azonban pontatlanul célzott. A magyar csapat ezután is próbált menni előre, Vida Máté 20 méterről tekert a bal felső irányába, Balayev szögletre mentett. A sarokrúgás után az egyik azeri kifejelte a labdát, amit Korhut Mihály kissé takarásból, 28 méterről lőtt kapásból a bal alsóba. (1-0) A 30 éves balhátvéd 21. válogatott mérkőzésén először volt eredményes.
A magyar csapat ezután sem vett vissza, az azeriek jóformán ki sem tudták hozni a labdát a térfelükről. A 23. percben Sallai Roland vállalkozott 20 méterről, majd a 29. minutumban újfent a Freiburg támadója villant meg, Kovács István középre tálalt labdáját viszont hat méterről a kapu mellé lőtte. A 34. percben Sallai lőtt 15 méterről, de ezúttal sem tudott túljárni Balayev eszén. A magyar csapat ugyan nem tudta növelni előnyét, az azeriek viszont nem találták el a kaput az első játékrészben.
A térfélcsere után sem változott a meccs képe, az 52. percben Szoboszlai távoli lövése szállt el nem sokkal a kapu fölött. A magyarok ezután is egykapuztak, de hiányoztak a pontos lövések, főleg Sallai hibázott el újabb lehetőségeket. A 71. percben először cserélt Rossi, Dzsudzsák helyére Nagy Dominik érkezett (amit a lecserélt láthatóan ingerülten fogadott), majd Holman Dávid váltotta Szoboszlait, Sigér Dávid pedig Kovácsot. Az azeriek a 87. percben találták el először a magyar kaput, Gulácsinak azonban nem jelentett gondot a fejes.
A magyar csapat korai gólja után úgy tűnt, sima lesz a meccs, s ugyan aggódni nem kellett, a végén mégis számolni kellett vissza a perceket, nehogy baj legyen. Merthogy majdnem lett, ugyanis a 92. percben az azeriek betaláltak, a játékvezető azonban – tévesen – kezezést látott, s szabadrúgást ítélt kifelé.
„Nagyon nagy nyomás alatt voltam ezen a mérkőzésen, mert nem sikerült megszereznünk a második gólunkat – kezdte meg mérkőzés utáni nyilatkozatát Rossi. – A játékosok hozzáállása az első perctől jó volt, letámadással kezdtünk, rengeteg labdát szereztünk, nagyon sok lövésünk volt, betalálhattunk volna legalább négyszer-ötször, az első 30 percben át sem jöttek a mi térfelünkre. Az erőfeszítés, az akarat, amit mindig kérek tőlük, az abszolút megvolt. A horvátok elleni mérkőzés után szégyelltem magunkat, de a mai meccset követően büszke vagyok. Persze Azerbajdzsán volt az ellenfél, de látjuk, senkit sem szabad lebecsülni” – tette hozzá a kapitány, aki elismerte, hogy szerencse is kellett a győzelemhez, bár ő maga nem látta, hogy kezezés történt-e a végén.
A magyar csapat sikerével két ponttal megelőzte Szlovákiát, amely azonban egy meccsel kevesebbet játszott, de ha novemberben nem nyer a világbajnoki ezüstérmes Horvátország vendégeként, akkor a magyarok úgy léphetnek pályára a zárókörben Wales otthonában – ahol Korhut eltiltás miatt nem játszhat –, hogy győzelemmel kijutnak a részben budapesti rendezésű Eb-re.

Az E-csoport állása

1. Horvátország 13 pont/6 meccs 2. Magyarország 12/7 3. Szlovákia 10/6 4. Wales 7/5 5. Azerbajdzsán 1/6 A Wales–Horvátország mérkőzés lapzártánk után ért véget.

Fogynak a helyek

Belgium után Olaszország és Oroszország is kijutott a 2020-as labdarúgó Európa-bajnokságra. Ugyanígy tehetett volna Spanyolország is, ha Oslóban megveri Norvégiát, azonban a 93. percben egyenlített a skandináv csapat.

Hatgólos vereséget szenvedett a Ferencváros

2019.10.13. 15:28

Fotó: Illyés Tibor / MTI
A zöld-fehérek két kör után pont nélkül állnak a BL-ben.
A Ferencváros hat góllal kikapott a francia Metz HB csapatától a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában, vasárnap Érden. A két csapat 13. alkalommal találkozott a nemzetközi porondon, 8 győzelem és 1 döntetlen mellett ez volt a Fradi negyedik veresége.  A zöld-fehérek két kör után pont nélkül állnak a BL-ben. Eredmény, Női BL, csoportkör, 2. forduló, A csoport: FTC-Rail Cargo Hungaria - Metz HB (francia) 28-34 (16-20)        Rosszul kezdett a Ferencváros, de 1-3 után rendezte védekezését és Klujber Katrin találataival fordított. A 20 éves jobbátlövő vezérletével néggyel is vezetett a házigazda (13-9), de a franciák lerohanásból többször is eredményesek tudtak lenni, így a szünetig annak ellenére fordítottak, hogy a 25. percben megkapta harmadik kétperces kiállítását, ezzel együtt piros lapját Astride N'Gouan, a Metz egyik legjobbja. A francia együttes a játékrész hajrájában térdsérülés miatt kezdőkapusát is elveszítette: Laura Glauser egy védési kísérletnél rosszul lépett, hordágyon kellett kivinni az érdi arénából. A második félidőben az első perctől kezdve a vendégek akarata érvényesült, a magyar csapat kapusai csak elvétve találkoztak a labdával - a 40. percben két védéssel és 25 kapott góllal álltak -, így hiába jött fel az 54. percre mínusz hétről mínusz kettőre a Fradi, a győzelemre nem volt esélye. Az előző idényben BL-negyedik Metz végül hatgólos sikert aratott. A mérkőzés legeredményesebb játékosa a ferencvárosi Klujber Katrin volt 12 góllal, a Metzben az ukrán Olga Perederij és a francia Grace Zaadi Deuna egyaránt öt-öt gólt szerzett. Az FTC jövő szombaton a horvát Podravka Koprivnica csapatát fogadja ugyancsak Érden. később: D csoport: DHK Baník Most (cseh)-Győri Audi ETO KC, Chomutov 19.00