Az újságíróknak érvényes akkreditációval kell rendelkezniük, hogy szabadon dolgozhassanak az Európai Parlament brüsszeli és strasbourgi épületeiben. Az állandó tudósítók egy évre szóló belépőt kapnak. Az audiovizuális média munkatársainak külön engedélyt kell beszerezniük, hogy forgathassanak vagy hangfelvételt készíthessenek az EP-ben.
A sajtó képviselőinek munkájára vonatkozó szabályokat a parlament adminisztratív irányító testülete, a Büró fogadja el. Utoljára 2015-ben módosította az előírásokat.
A plenáris ülések alatt az újságírók a számukra fenntartott galériát használhatják, és dolgozhatnak a plenáris ülésterem közelében is. A rádiósok és tévések rögzíthetnek sajtókonferenciákat és sajtónyilatkozatokat, készíthetnek hang- és videofelvételeket a szakbizottsági üléseken, az üléstermeket körülvevő nyílt tereken, külön engedéllyel a képviselői irodákban. A folyosókon “lerohanhatják” a képviselőket mikrofonnal és kamerával. Ők azonban bármikor megtagadhatják az interjút vagy véget vethetnek annak. Az EP munkatársait ugyanakkor csak előzetes engedélyükkel lehet mikrofonvégre kapni.
Parlamenti szünet idején tilos hangfelvételt és videót készíteni a Házban. Nem lehet forgatni továbbá az éttermekben és bárokban, az adminisztratív személyzet irodáiban, az üzletekben és bankfiókokban, a garázsban és azokon a helyeken, ahol biztonsági kamerák vagy berendezések vannak elhelyezve.
A képviselő-testület megvonhatja a engedélyt és az akkreditációt az előírásokat megsértő újságíróktól. Súlyos esetekben akár egy évre kitilthatják őket a parlament épületeiből. A döntés ellen a sajtó munkatársai fellebbezhetnek az EP Média Igazgatóságán vagy az igazgatási feladatokat ellátó illetékes EP-képviselőnél (kvesztornál).