tenisz;Babos Tímea;Sencseni tenisztorna;

2019-11-07 08:56:39

Babos a negyeddöntőbe jutott Sencsenben

A negyeddöntőbe jutott Babos Tímea, miután három játszmában legyőzte a holland Bibiane Schoofst a 100 ezer dollár (30 millió forint) összdíjazású sencseni keménypályás nemzetközi tenisztornán.

Babos Tímeának az 1 óra 44 percig tartó mérkőzésen három játszma kellett a továbbjutáshoz. Az első szettben 5:0-ra elhúzott, majd 6:2-re megnyerte. A második felvonásban Bibiane Schoofs adogatása feljavult 4:2 után brékelt. 5:2-nél megnyerte szerváját és a játszmát. A döntő szettben a magyar játékos bréklabdáról hozta a nyitó gémet, majd kétszer is elnyerte holland ellenfele szerváját. Az ötödik gém hatalmas küzdelmet hozott, a soproni teniszező három bréklabdát követően hozta, majd a zárójátékban  elvette Schoofs szerváját – tudósított a sportoló honlapja.

A magyar játékos következő ellenfele a 2. helyen kiemelt Csu Lin (83.) lesz. A két játékos eddig kétszer találkozott: 2013-ban a kínai Szucsouban és idén Ilkleyben is Babos Tímea nyert.