kézilabda;

2019-11-10 17:12:04

Nem bírtak Lökével

A Ferencváros vesztét a Kristiansand ellen a címvédő Győr korábbi klasszisa okozta, aki hét gól lőtt. Közel 37 évesen is a világ egyik legjobb beállója.

Az már a norvég Vipers Kristiansand elleni találkozó előtt eldőlt, hogy az FTC-Rail Cargo Hungaria női kézilabdacsapata továbbjut a Bajnokok Ligája csoportköréből, de az nyitott kérdés volt, hogy hány pontot visz magával a középdöntőbe.

Klujber Katrin vezérletével remekül kezdett a Ferencváros, de a kezdeti lendület hamar alább hagyott, a hazaiak játéka némileg statikussá vált, így a meccs negyedénél már három góllal vezetett az előző idényben elődöntős Vipers. Elek Gábor vezetőedző időkérése után gyorsabb, mozgékonyabb lett a magyar csapat támadójátéka, nagy küzdelemben egy gólra felzárkózott, ezután azonban ismét sokat hibázott. A vendégek a válogatott Emilie Arntzen találataival 5-1-es sorozatot produkáltak, és a szünetben négy góllal vezettek.

A házigazdák szakvezetője cserékkel és időkéréssel próbálkozott, mindhiába. Csapata büntetőből sem talált be, és egy újabb 0-4-es széria után már nyolcgólos hátrányban volt, holott bő egy évvel ezelőtt egy találattal legyőzte a Viperst Érden. A folytatásban a magyar együttes több mint egy percen keresztül kettős emberelőnyben játszhatott, és bár némileg csökkentette hátrányát, 34-29-re kikapott.

„Nagyon sokat készültünk a héten Hedi Löke semlegesítésére, igazából azt gondolom, hogy az egyik kulcsa a mérkőzésnek az ő teljesítménye volt” – mondta a lefújás után Elek Gábor, az FTC vezetőedzője. – Sajnos ezt nagyon rosszul oldottuk meg. Nem kívánok arra hivatkozni, hogy nagyon sok gonddal küszködtünk a héten – sérülések, betegségek –, de nyilván ez nyomot hagyott rajtunk” – tette hozzá.

Miközben a Ferencváros harmadik vereségét is elszenvedte a csoportkörben, a címvédő Győri Audi ETO megőrizte veretlenségét a svéd bajnok IK Sävehof vendégeként. Ugyan 1-0-ra még a hazai csapat vezetett, Danyi Gábor tanítványai ezt követően fokozatosan növelték előnyüket, amely a szünetben hét gól volt. A második játékrészre sem változott sokat az összecsapás képe, a magyar csapat eredményesen támadott és jobban is védekezett riválisánál, így 36-27-re diadalmaskodott.

„Az volt a célunk, amikor idejöttünk, hogy játsszunk egy nagyon jó mérkőzést – kezdte meg értékelését a győriek trénere. – A svéd csapat az első mérkőzésen bebizonyította, hogy nagyon jó csapat, azt gondolom, szép jövő előtt áll. Az nem volt kérdés, hogy az elejétől kezdve kézben tudtuk tartani a mérkőzést. Szerencsére mindenkinek tudtam elég játéklehetőséget adni” – tette hozzá.

A Győr – amely csoportelsőként jut tovább a középdöntőbe – vasárnap hazai pályán a cseh bajnok DHK Baník Most csapata ellen zárja a BL csoportkörét, míg az FTC a francia bajnok Metz HB otthonában lép pályára.

A férfiaknál a Telekom Veszprém hétgólos győzelmet aratott a fehérorosz Meskov Breszt otthonában. A gólgazdag első félidő nagy részében a Veszprémnél volt az előny, amelyet a játékrész legvégén tudott háromra növelni David Davis vezetőedző együttese. A második felvonásban a 37. és a 40. perc között egy 3-0-s periódust produkáltak a veszprémiek, az ekkor kialakított ötgólos előnyük pedig a hajrára még tovább nőtt (25-32). Az utolsó tíz perc nem hozott érdemi változást, így a bakonyiak magabiztos sikert arattak.

„Örülök, hiszen először sikerült nyernünk idegenben. Nem volt egyszerű, de szerencsére jó munkát végeztünk, majdnem mindent sikerült megvalósítani, amit terveztünk” – fogalmazott David Davis, a veszprémiek mestere.

A másik magyar csapat, a Mol-Pick Szeged ugyancsak érvényesítette a papírformát, s hazai pályán 32-25-re győzte le a továbbra is nyeretlen norvég bajnok Elverumot. A férfi csoportkör ezzel a feléhez érkezett, így egy hét múlva ugyanezen csapatok mérik majd össze erejüket fordított pályaválasztással.