Szeged;Veszprém;férfi kézilabda BL;

2019-11-24 18:38:58

Árpád bevonulása Veszprémbe

Egálba hozta a Kielce elleni mérlegét a Telekom Veszprém, míg a Mol-Pick Szeged a szlovén Celje ellen újabb két pontot szerzett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában.

Okkal volt bosszús az elszalasztott nagy lehetőség miatt a Veszprém, ugyanis november elején egyetlen árva góllal, 34-33-ra veszített a lengyel Kielce otthonában. A csoportkör második, visszavágós körében hazai pályán fogadta a magyar rekordbajnok a lengyelt, és végül legyűrte ellenfelét. Pedig nem indult jól a parti, a fehérorosz Arcem Karalek révén a vendégek diktálták a tempót. A Veszprém a 12. percben átvette a vezetést, de ez sem tartott sokáig: a szünetben kettővel vezettek a jövevények (13-15).

A fordulatot Sterbik Árpád kapuba vezénylése hozta el, a veterán játékos bravúros sorozatot vezetett elő: ziccert, kontrát, átlövést, szólót, egyszóval mindent hárított, miközben elől Petar Nenadic irányításával újra visszavette a vezetést a hazai csapat. Ráadásul a Kielce próbálkozásai több mint tíz percig kútba estek, ez pedig perdöntőnek bizonyult. A vége megérdemelt négygólos veszprémi siker lett (28-24).

„Megint fantasztikus hangulatban játszottunk. A kulcsjátékos Sterbik Árpád volt, valamint az, hogy sikerült magasabb szinten védekezni. Korábban is volt néhány olyan mérkőzésünk, melyeket meg tudtunk volna nyerni, ha kicsit több lövést hárít a kapusunk, de Árpád ma nagyon jó volt” – fogalmazott David Davis, veszprémi vezetőedző a klub honlapján. Elmondta, két ember fontos szakmai karrierjében, akik most mind itt voltak a csarnokban: Talant Dujshebaev, a Kielce edzője, akitől a kézilabdázás fortélyait tanulta, illetve Sterbik Árpád, akivel együtt játszott és trófeákat nyert. „Remélem, a jövőben még lesz rá lehetőségünk, hogy a mostanihoz hasonló estéket éljünk át” – mondta.

Sterbik Árpád a nyugalom szobra volt a meccsen, és utána is: „Ez a mérkőzés ugyanolyan volt, mint az utóbbi években a Kielce ellen. Egyforma erőt képvisel a két csapat. Az aznapi forma és a szerencse dönt. Boldog vagyok, hogy győzni tudtunk és remélem, találkozunk még velük Kölnben.”

A forduló előtt hat győzelemmel, egy döntetlennel és egy vereséggel álló Mol-Pick Szeged vasárnap a szlovén Celje csapatával idegenben folytatta, s mivel az első meccsükön, Szegeden fölényes, hétgólos Tisza-parti győzelem született, nem alap nélkül lehetett újabb magyar győzelemre számítani. A Szeged végül 34-23-ra győzött.