labdarúgás;

2019-12-10 21:00:37

Két kapushiba döntött, továbbjutott a Liverpool és a Napoli

A címvédő, esélyesebb Liverpool 2-0-ra nyert az RB Salzburg vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének záró fordulójában és nyolcaddöntős.

A mérkőzés előtt egyértelmű volt a helyzet, a Salzburgnak csak győzelem esetén volt reménye a továbbjutásra a címvédő Liverpool elleni hazai találkozón. Az osztrákok Liverpoolban 4-3-ra veszítettek, ezért a hazai sikerük azt jelentette volna, hogy az egymás elleni összevetésben jobbak a szigetországiaknál (kivéve, ha úgy nyernek, hogy az ellenfél négy vagy annál több gólt szerez). A magyar válogatott Szoboszlai Dominik a házigazdák kezdőcsapatában lépett pályára.

Nemcsak a papírforma szólt a salzburgiak ellen, hanem a statisztika is: osztrák csapat még sosem jutott tovább a BL csoportköréből az egyenes kieséses szakaszba.

Jesse Marsch, a salzburgiak trénere azt ígérte, hogy csapata győzelemre játszik, ennek megfelelően kezdtek a hazaiak, Van Dijk az első percben két kiugratást akadályozott meg, a második percben Szoboszlai lőtt a kapu mellé, újabb egy perc elteltével Haland lövését védte Alison. Az ötödik percben Szalah lépett ki a védők közül, 12 méterről lőtt, de a hazaiak kapusa, Stankovic szögletre mentett.

Folytatódott a futballőrület, a hetedik percben Alisson előbb Hvang, majd Minamino közeli lövését védte, egy perccel később a másik oldalon Mané kísérlete kerülte el nagyon kevéssel a salzburgi kaput. Az iram nem csökkent, a helyzetek száma igen, a huszadik percben Alison fejelte el a labdát 25 méterre a kapujától Haland elől. Ugyanebben a percben a Liverpool veszélyeztetett volt salzburgi játékosai révén, Stankovic védte Mané lövését, a kipattanót Mané szúrta rá, de ezt a próbálkozást blokkolták a védők. A huszonnegyedik percben Haland labdája akadt el a vendégek kapusában. Újabb öt perc múlva Keita lapos passza után Szalah 13 méterről kapásból a kapu mellé bombázott.

Fél óra elteltével a salzburgi stadionba is eljutott az információ, hogy a másik mérkőzésen a Napoli 2-0-ra vezet a Genk ellen, ettől kezdve egyértelművé vált, hogy az osztrák együttes csak akkor juthat tovább, ha győz. Négy perccel a játékrész vége előtt Szoboszlai lekészítése után Mwepu kapáslövését hárította Alison. Az első felvonás hosszabbításában Stankovic védte Keita közeli kísérletét.

A második játékrész ott folytatódott, ahol az első véget ért, Szalah a negyvenhetedik percben hét méterről bombázott a kapu fölé. Két perccel később megint az egyiptomi csatár lépett ki, de Stankovic levette a lábáról a labdát, rögtön utána Haland lőtt az oldalhálóba.

Ezután két perc alatt komoly bajba került a Salzburg: az 56. percben Mané előzte meg a rosszul kimozduló Stankovicot, beadása után Keita fejelt az üres kapuba, az 58.-ban megint rosszul jött ki a hazai kapus, Szalah elvitte mellette a labdát és kiszorított helyzetből a hálóba gurított (0-2).

A folytatásban a vendégek magabiztosan megőrizték előnyüket és bejutottak a BL-nyolcaddöntőbe, Szoboszlait a 89. percben lecserélték. A Salzburg az Európa-ligában játszik tovább.