Spanyolország;Magyarország;vízilabda;Európa-bajnokság;

2020-01-16 20:39:50

Vízilabda Eb – Szombaton dől el a csoportelsőség

A magyar férfi válogatott második csoportmérkőzésén 11-11-es döntetlent játszott csütörtökön a spanyol csapattal a budapesti olimpiai kvalifikációs vízilabda Európa-bajnokságon.

A török válogatott ellen visszafogottan kezdő magyarok ezúttal gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, a hazaiak lendülete pedig az egész negyedben kitartott, 4-2-es vezetésnél ért véget az első nyolc perc. A második negyedben beragadtak támadásban a magyarok, szépítettek a spanyolok, majd hosszú időn át 4-3 állt az eredményjelzőn. Manhercz Krisztián elhibázott ötméretese után pörögtek fel az események, 5-4-gyes magyar vezetésnél ért véget az első félidő.

A térfélcsere után Vámos Márton iramodott meg egyedül, ziccerét értékesítve állította vissza a kétgólos különbséget. Elkezdtek potyogni a találatok, de állandósulni látszott a felek közti különbség. A spanyolok azonban jól hajráztak, egy tizedmásodperccel (!) a harmadik negyed vége előtt egyenlítettek (8-8). Spanyol góllal vette kezdetét az utolsó nyolc perc, a hispánok először vezettek az összecsapás során. Ezt követően folyamatosan a magyaroknak kellett futniuk az eredmény után, negyven másodperccel a vége előtt sikerült harmadszor is egyenlíteni. Az utolsó támadás a magyaroké volt, újabb gól azonban már nem született (11-11).

„Ez egy borzasztóan jó meccs volt, de nem tudjuk, mit ér a döntetlen – kezdte meg értékelését Märcz Tamás, a magyar válogatott szövetségi kapitánya. – Jól játszott a spanyol csapat, nem véletlen lett a világbajnokságon ezüstérmes. Volt egy-két nagyon bántó, elkerülhető gól, amit kaptunk. A harmadik negyed közepén megkaparinthattuk volna a győzelmet, ez nem sikerült, utána nekünk kellett kapaszkodnunk. Örülök, hogy sikerült, nagy tartás volt a csapatban és ez mindenképpen jó.”

A pontosztozkodás azt jelenti, csak szombaton dől el, hogy Märcz Tamás együttese – amely Máltával játszik majd – első helyen közvetlenül a negyeddöntőbe jut, vagy játszania kell a nyolc közé jutásért.

A magyar női válogatott – amely már biztosította negyeddöntőbe jutását – addig is pénteken az ugyancsak százszázalékos görögökkel találkozik (tv: M4 Sport 19.00), majd vasárnap a pont nélkül álló szerbek ellen zárja a csoportkört.