Furcsa közvélemény-kutatás dokumentációja került elő a bajai önkormányzat egyik gondosan bezárt szobájából. A kétezer nevet és címet tartalmazó felmérés a választók korábban leadott szavazatairól, elégedettségéről gyűjtött anyagot, de arra is többször rákérdezett, hogy a bajaiak mennyire találják szimpatikusnak Zsigó Róbertet, a város korábbi fideszes polgármesterét – tudta meg az RTL Klub Híradója.
Az adatgyűjtésről Nyitrai Klára, az új momentumos polgármester számolt be. Mint elmondta, a közvélemény-kutatásban a pártpreferencia vizsgálatánál meredekebb belső utasítások is voltak:
A Baja Marketing Kft. ilyen adatokat hivatalosan nem is gyűjthetett volna, de megbíztak egy piaci céget, és az elvégezte a munkát. A felmérés eredményeit azonban annak ellenére sem semmisítették meg, hogy arra írásban is ígéretet tettek – közölte az RTL Klub. A csatorna megszólaltatta a Baja Marketing akkori vezetőjét, akitől nyilvánosan csak egy mondatot idézhettek:
Megkeresték a jelenleg a Földművelésügyi Minisztérium államtitkáraként dolgozó, fideszes parlamenti képviselő Zsigó Róbertet is. Ő nem akart adni interjút, de közleményben jelezte, hogy nem rendelt meg ilyen kutatást, nem is tudott a felmérésről – egyúttal a momentumos új városvezetés politikai támadásának minősítette a hírt; szerinte ezzel próbálják elfedni, hogy a fizetős parkolás bevezetésére készülnek Baján.
Zsigó folyt a csapból is Baján
A Baja Marketingről már korábban is kiderült, hogy Zsigónak kedvez: a Sugóparti Hírek portál 2018-as cikke emlékeztet rá, a Nemzeti Választási Bizottság közel hétmilliós bírság befizetésére kötelezte a helyi tévét is működtető önkormányzati céget, mert a Baja Marketing Kft. megsértette a választási eljárásról szóló a jelöltek és jelölő szervezetek közti esélyegyenlőség alapelvét azzal, hogy 2018. február 20. és március 29. között a helyi tévé Híradó című műsorszámában Zsigó Róbrt kormánypárti képviselőjelöltnek aránytalanul több megjelenési lehetőséget biztosított, mint más jelölteknek, illetve jelölő szervezetnek.
A büntetési tételt később a Kúria az önkormányzati cég felülvizsgálati kérelme után 2,3 millió forintra csökkentette, a döntésen érdemben nem változtatott.