vízilabda;magyar női válogatott;

2020-01-21 20:33:47

Edzőmeccsel a négy között Bíró Attila csapata

Végig vezetve 16-3-ra nyert a magyar női vízilabda-válogatott Franciaország ellen a budapesti Európa-bajnokság negyeddöntőjének nevezett mérkőzésén.

Bíró Attila szövetségi kapitány csapata az elődöntőben Spanyolországgal találkozik csütörtökön. A szakember a mérkőzés előtt azt mondta, hogy türelmes játékot kért csapatától, nem kell az első negyedben eldönteni a találkozót. Abban nem kételkedik, hogy együttese megnyeri ezt a meccset.

A szakvezető optimizmusát a statisztikák is igazolták, a két válogatott korábbi nyolc mérkőzésén nyolc magyar siker született. Az Eb előtt rendezett dunaújvárosi felkészülési tornán a magyar csapat 21-5-re győzött.

Megfogadta a kapitányi kérést az együttes, nyugodtan kezdett (talán túlságosan), de így is magabiztosan vezetett 2-0-ra, az első negyed végén pedig 5-2-re. A különbség fokozatosan nőtt, félidőben 8-3 volt az eredmény a magyarok javára.

A harmadik nyolc percben Kasó Orsolyát Gangl Edina váltotta a kapuban. A magyarok látványos gólokat szereztek, Gangl pedig több nagy védést is bemutatott, így a záró negyed 13-3-mal kezdődött. Az utolsó felvonás legizgalmasabb kérdése az volt, hogy a szerbek elleni mérkőzést kapott gól nélkül végig védő Gangl (27-0), megismétli-e ezt a teljesítményt két negyed alatt a franciákkal szemben. Megismételte, a magyar válogatott 16-3-as győzelemmel jutott tovább.

"Kevesebb gólt akartunk kapni, mint Dunaújvárosban ez sikerült, jár a kalapemelés a tizenhat lőtt gólért is, hiányérzetem azért lehet, mert még többször lefordulhattunk volna, nem sikerült minden támadáshoz megfelelően felérnünk, de nehéz volt ilyen mérkőzésen végig maximálisan pörögni" - mondta Bíró a lefújás után.

A spanyolokkal szemben a négy között garantáltan izgalmasabb csata várható.