tenisz;

- Tényleg belebukott a sorozatos botrányokba a Magyar Tenisz Szövetség főtitkára

Az elmaradt női torna miatt vállalta az erkölcsi felelősséget és lemondott.

A Magyar Tenisz Szövetség pénteken arról tájékoztatta az MTI-t, hogy Richter Attila a csütörtöki, rendkívüli elnökségi ülésen közölte döntését. A főtitkári tisztséget az elnökség döntése értelmében Juhász Gábor, az MTSZ korábbi sportigazgatója tölti be. Ez megerősíti tegnapi információinkat, amit akkor azonban sem Richter, sem a szövetség fideszes országgyűlési képviselő elnöke, Szűcs Lajos nem volt hajlandó kommentálni.

Richter Attila a levélben tájékoztatta az elnökséget, hogy vállalja az erkölcsi felelősséget a februári Hungarian Ladies Open WTA-torna elmaradásáért, illetve a verseny kapcsán kialakult helyzetért. Hangsúlyozta, hogy minden ezzel kapcsolatos döntést a jogi, és szerződéses kereteken belül, a hazai tenisz és a magyar női teniszezők érdekeit szem előtt tartva, illetve a kormányzati szándéknak megfelelően hozott meg, abból a célból, hogy 2020-ban is lehessen Magyarországon WTA-tornát rendezni. Miután a WTA 2019. decemberi döntése - valamint azt megelőző több korábbi döntése - nyomán egyértelművé vált, hogy Márky Jenő tornáját nem lehet megtartani Magyarországon, ezért a februári Hungarian Ladies Open lett volna erre az egyetlen lehetőség. (Tegyük hozzá: Márky évekig Budapesten rendezett tornáját éppen a Hungarian Ladies Open miatt nem lehet megtartani, két hasonló esemény ugyanis nem lehet egy országban.)

 

Richter magyarázkodása szerint amellett, hogy az MTSZ-nek január végéig nem volt érvényes szerződése a Hungarian Ladies Open jogtulajdonosával, az IMG-vel, egy sürgős döntést igénylő helyzetben, belső konzultációkat követően, a magyarországi WTA-torna megrendezése érdekében, soron kívül, elnökségi egyeztetés és jóváhagyás nélkül írta alá a közelmúltban a három évre vonatkozó lízingszerződést a szervezettel. Kiemelte, hogy a torna februári elmaradása eredményeként a megállapodás további évekre vonatkozó automatikus kötelezettségekkel nem jár. Csakhogy ha január 5-én, a nevezés lezárása előtt lemondja a versenyt, akkor az IMG-t és a WTA-t terhelte volna a felelősség. Mivel ezt nem tette meg, a felelősséget az MTSZ-re hárította és a torna elmaradása miatti 900 millió forintos kötelezettségvállalást valakinek ki kell fizetnie. 

Richter a levelében nem említi a szövetség legújabb botrányát, a több százezer euró sorsát. A kormány még tavaly novemberben utalta pénzt a szövetségnek, amit azonnal tovább kellett volna utalniuk az áprilisra Budapesten tervezett ATP-torna jogtulajdonosának, aki máig hiába várja a pénzt.