kézilabda;Mol-Pick Szeged;

2020-02-19 20:57:53

Esélye sem volt a fásult Szegednek

Alig három nappal a Paris Saint-Germain elleni világraszóló diadal után a német Flensburg-Handewitt otthonában újabb fontos mérkőzés várt a Mol-Pick Szegedre a férfi kézilabda Bajnokok Ligája 13. fordulójának nyitómérkőzésén.

A csoport ötödik helyén található német együttes – amely legutóbbi hét tétmeccsét megnyerte – szerezte meg a találkozó első gólját, a Tisza-partiak azonban gyorsan egyenlítettek, sőt az előnyt is magukhoz ragadták. A 10. percben három góllal mentek a magyarok (2-5), a játékrész közepén azonban a kihagyott szegedi ziccerek miatt már 6-5-re a németek vezettek. Ezt követően folyamatosan Juan Carlos Pastor tanítványai futottak az eredmény után, a 21. percben 9-9 volt az állás. Az első félidő hajrájában azonban nagyot változott a játék képe – a szegedi kétperces kiállításoknak is köszönhetően – meglépett a Flensburg, félidőben 17-11 állt az eredményjelzőn.

A térfélcsere után nem tudott zárkózni a Szeged, sőt, a 29. percben már kilenccel mentek a németek (25-16). A magyarok a 45. percben kettős emberelőnybe kerültek, ám ekkor sem tudtak tapadni az egyénként nem kifejezetten nagy tempót diktáló hazaiakra. A hajrában már úgy tűnt, mindkét együttes a mérkőzés mielőbbi végét várta, a Flensburg végül 34-26-ra győzött.

Úgy tűnik, hogy a Szegednek egyelőre nem elég mély a kerete ahhoz, hogy három nappal a PSG elleni ütközet után esélye legyen legyőzni egy ugyancsak jó erőkből álló ellenfelet. A Tisza-partiak vereségükkel maradtak másodikak az A csoportban a Barcelona mögött, amely így minden bizonnyal a nyolcas élén zár, míg a magyarok várhatóan harmadikként végeznek, ugyanis utolsó meccsükön Spanyolországban vizitálnak.

A BL másik magyar csapata, a Telekom Veszprém vasárnap a francia Montpellier-t fogadja.