Hogyan lehetséges, hogy több igazolt beteg van, mint ahányan karanténba kerültek?
A pénteken bejelentett két új halott melyik kórház betege volt?
Február 29-én életmentő műtétet hajtottak végre a Szent Imre kórházban egy idős nőn, aki néhány napra rá tüdőgyulladásban elhunyt. A nő lánya bizonyítottan koronavírus-fertőzést kapott. Tesztelték-e az idős hölgyet? Ha igen, mi lett a teszt eredménye, ha nem, miért nem?
Néhány napja írtunk arról, hogy a gerincgyógyászati központ felajánlotta kapacitásait a járványvédelemre, ehhez beszereztek lélegeztető gépeket. Elfogadta az Operatív Törzs ezt az ajánlatot, vagy elvetette? Ha elfogadta, mikortól állítják be az ellátásba ezt az intézményt? Ha elvetette, mi az oka?
Úgy láttuk az Uzsoki kórház honlapján, hogy tehetős emberek vásárolnak lélegeztető gépeket, és úgy tudjuk, Wáberer György szintén fölajánlotta egy komplett konténerkórház felépítését a Szent László Kórház területén. Miután felvonultak, hozzáláttak az engedélyezés és a tervezés gyorsított ütemben történő elvégzéséhez, a kórház igazgatója közölte a felajánlóval, hogy mégsincs szükség az adományára. Mi az oka az elutasításának? Ki fogja megépíteni a Szent László Kórházban a konténerkórházat?
A legutóbbi kormányinfón elhangzott, hogy fölmérték az egészségügy tartalékkapacitásait. Mi derült ki ebből a felmérésből? Hány súlyos betegig képes kitartani az egészségügy?
Mind több kórház, egészségügyi intézmény magas beosztású vezetőjéről derül, hogy külföldi útja után nem kellően szigorúan tartotta be a karanténra vonatkozó előírásokat. (A szegedi rektoron kívül például a Zala megyei kórház több főorvosa is külföldön járt – ismereteink szerint ők ugyan elmentek karanténba, de előtte még végigvizsgálták a saját betegeiket.) Lehet-e következménye (felelősségre vonás) az ilyen eseteknek?
Mikor kapnak végre megfelelő védőruhát a "frontvonalban" dolgozó egészségügyiek?
Érdemi választ egyik kérdésre sem kaptunk.