Varga Judit;felhatalmazási törvény;

2020-04-15 07:55:00

Söprés

Értjük mi, hogy az újabbnál újabb undokok törekszenek fel a régiek nyakába, de talán mégsem kellene annyira vehemensen nyomakodni. Talán egy icipici megfontoltság jót tenne effajta zavaros időkben.

Itt van mindjárt Varga Judit igazságügyi miniszter, aki alaposat rúg Jean-Claude Junckerbe, az Európai Bizottság volt elnökébe, csak mert az hirtelen felriadt hosszú téli álmából, és most a többiekkel együtt kapkod az európai jogállam elgurult almája után. 

Habár a felhatalmazási törvény is elég nagyot rúgott a jogállam hátsójába, akkorát azért mégsem, hogy ne lehessen komoly arccal kimagyarázni. „A veszélyhelyzet idején tett intézkedések e jogrend megszűnésével automatikusan érvényüket vesztik”, mondja Varga a Die Weltnek, igaz, nem az Orbán-kormányról beszélnénk, ha nem lenne ott egy aprócska de... „Azonban elképzelhető, hogy egyes intézkedésekre továbbra is szükség lesz", de erről a parlament dönt majd, így ezek a döntések "szabályos törvények, és nem rendeletek lesznek", mondja a miniszter. 

Hát persze, ha elmúlt a veszély, ha majd a Nemzet Szuperemebere kihúzta a nemzetet a pácból, illetve még akkor sem, mert akkor még mindig van itt néhány "objektív kritérium", ami alapján "minden országnak majd önállóan kell döntenie". A kormánynak, nem a törvényhozásnak. A Ház kormánypárti többségének, nem a Ház egészének. A kormány persze csupán az azonnali döntést igénylő ügyekben jár el majd a megszokott jogszabályalkotási eljáráson kívül, például azért, mert az állampolgárok és a gazdaság érdekei miatt azonnal fel kell függeszteni a hitelek törlesztését. A különleges felhatalmazás ilyen ügyek rendezésére való, és csak ezekre korlátozódik – fejtette ki Varga.

Érteni véljük: addig marad a felhatalmazási törvény, amíg a gazdasági romokat el nem takarítják. Eltart majd egy darabig, főként, ha közben az Uniót is félresöprik.