egészségügy;járvány;gyógyászati segédeszköz;

- Összeomlik a gyógyászati segédeszköz-ellátás, ha nem segít a kormány

Az 1 millió embert eszközökkel ellátó gyse szaküzletek bevétel és forgalom hiányában működésképtelenné váltak.

Az egészségügyi szolgáltató vállalkozások nem kaptak mentőövet. A kialakult gazdasági helyzetben a hazai gyógyászati segédeszköz-ellátás összeomlása elkerülhetetlen a kormány pénzügyi segítsége nélkül - hívják fel a figyelmet gyógyászati segédeszköz szakmai szervezetek.

Az 1 millió embert eszközökkel ellátó gyse szaküzletek bevétel és forgalom hiányában működésképtelenné váltak. Az egészségügyi intézményekben működő gyógyászati segédeszköz kiszolgáló helyek vagy bezártak, vagy szűkített nyitvatartás mellett működnek.

A gyse-ellátást végző vállalkozások többségének gazdálkodási helyzete már a járványt megelőzően is rendkívül kedvezőtlen volt. Ennek ellenére a kormány által bejelentett gazdaságvédelmi akcióterv nem nyújt segítséget az ágazatnak, pedig a szakmai szervezetek már több minisztériumnak is jelezték, hogy konkrét intézkedések nélkül kilátástalan helyzetbe kerülnek - írja a Forgalmazók az Egészségért (FESZ) közleményében.

"Nyomatékosan kértük és kérjük a kormánytól a közterhek, így a bér- és járulékfizetési kötelezettségeink enyhítését és az egészségügyi intézményekben bevezetett korlátozó intézkedések miatt, az ügyfelektől, betegektől elzárt gyógyászati segédeszköz kiszolgáló szaküzletek bérleti díjának elengedését"- emeli ki Dr. Margitai Barnabás, a FESZ elnöke.

A kormány pénzügyi segítsége nélkül, a koronavírus-járvány miatt kialakult gazdasági helyzetben a hazai gyógyászati segédeszköz-ellátás és gyártás összeomlása elkerülhetetlen, a rászorulók az eszközeiket nem kapják meg.

A kórházakból hazaküldött betegek is bővítik a rászorulók körétMüller Cecília országos tisztifőorvos tegnap az operatív törzs tájékoztatóján a kórházi ágyak kiürítéséről azt mondta, hogy ez nem egy hirtelen intézkedés, mivel folyamatos felkészülés zajlik, több ütemben az egészségügyi intézményekben. Ugyanakkor megértést kért azoktól, akiknek a hozzátartozóit most haza kell küldeni. Újabb összefogásra van szükség, hogy a családok kitalálják, hogy az akkut ellátást nem igénylő betegek ápolását meg tudják oldani - tette hozzá.   Mint azt a Népszava elsőként megírta, nyolc nap alatt, április 15-ig a kórházi ágyak 60 százalékát fel kell szabadítani a koronavírusos betegek számára. Mindenki tisztában van azzal, hogy a családok kerülnek lehetetlen helyzetbe – mondta lapunknak az ágyak azonnali felszabadításáról egy kórházi vezető. A családok ugyanis még fölkészülni sem tudtak: lakásaikat nem alakíthatták át néhány nap alatt egy mozgásában erősen korlátozott, vagy éppen baleseti agysérülést szenvedett, és még nem teljesen gyógyult hozzátartozójuk ellátására.

Álhíreket emlegetve cáfolja a Miniszterelnökség, hogy felszámolnák az üldözött keresztényeket támogató programot.