Bár a jövő nemzedékei „egy nap még hálásak lesznek” a mostani orosz vezetés teljesítményére, de ezt ma még korai lenne kifejezni – reagált még a múlt vasárnap Vlagyimir Putyin, Oroszország elnöke arra a hírre, hogy mozaikkép készül róla az orosz hadsereg hatezer ember befogadására alkalmas főtemplomában. Nem kellett sokat várni arra, hogy a Kreml szóvivője, Dmitrij Peszkov által tolmácsolt szavai szavai eljussanak az építőkhöz, és Sztefan Privalov klini püspök, Kirill pátiárka vikáriusa a munka ünnepén jelentette be: „Nem lesz Vlagyimir Putyin elnököt ábrázoló mozaik az orosz hadsereg felszentelés előtt álló főtemplomában a Moszkva közeli kubinkai Patriot parkban.” Az államfő kívánságával összhangban ugyanis a művészeti tanács úgy döntött, hogy nem fogja felhelyezni a mozaikot a szentélyben.
Az elmúlt napokban az orosz sajtóban feltűnést keltett egy fotó, amely az épülő templomnak a Krím félsziget 2014-es visszacsatolásának tiszteletére készülő mozaikképet ábrázolta. Ezen Putyiné mellett megjelent Szergej Sojgu védelmi miniszter, Valentyina Matvijenko, az orosz parlamenti felsőház és Vjacseszlav Vologyin, az alsóház elnöke, Nyikolaj Patrusev, az orosz biztonsági tanács titkára, Alekszandr Bortnyikov, a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) igazgatója és Valerij Geraszimov vezérkari főnök képmása is. A püspök, aki egyben a katonai főtemplom plébánosa is, azt mondta: fotó még a műhelyben készült. A templom dekorációjában egyébként az orosz hadtörténet jeles alakjai, így Szuvorov, Kutuzov, Nahimov, Dmitrij Donszkoj és Alekszandr Nyevszkij alakja mellett megjelenik majd Joszif Sztálin szovjet diktátoré is, a második világháború európai szakaszának lezárását követő, a moszkvai Vörös téren megtartott győzelmi parádéval a háttérben.
Az orosz fegyveres erők orosz-bizánci stílusban megépített, a kereszttel együtt 95 méter magas főtemplomát az eredeti tervek szerint május 9-én, a náci Németország felett aratott győzelem 75. évfordulóján szentelnék fel, azonban az időpont körül még vita van. Az ünnepséget és az ahhoz kapcsolódó a katonai díszszemlét a járványhelyzet miatt későbbre halasztották, így a templom felszentelésének a dátuma is bizonytalanná vált. A hadsereg főtemploma a tervek szerint egyszerre lesz vallási, oktatási és módszertani központ a katonák, a tábori lelkészek és a civilek számára egyaránt.