Rehabilitálják a kórházakat: a kormány elkezdi visszaengedni a betegeket az intézményekbe

Fotó: Shutterstock
A Johns Hopkins Egyetem szombat késő esti összesítése szerint 4 024 973 esetet, valamint 279 321 halálos áldozatot jegyeztek fel globálisan. A felgyógyultak száma 1 375 949 volt.
Az adatokból az derül ki, hogy lassul a fertőzés terjedése. Ez abból is kitűnik, hogy a fertőzöttek száma egymillióról kétmillióra 13 nap alatt duplázódott meg, míg kétmillióról négymillióra 26 nap alatt. A jelentésben azonban hangsúlyozták: ezek a számok nem feltétlenül tükrözik a valóságot, minthogy számos országban csak a súlyos esetekben végeznek vírustesztet.
A legtöbb fertőzött az Egyesült Államokban van, 1 309 541, a halottak száma 78 794.
Fertőzöttből 150 000 ezernél több esetet regisztráltak Spanyolországban, Olaszországban, Nagy-Britanniában, Oroszországban, Franciaországban és Németországban.
„Az eddigi tapasztalataink azt mutatják, hogy mind a vérplazmával kezelt, mind az innovatív gyógyszeres terápiában részesített betegeinknél jelentősen megrövidül a lélegeztetési periódus”
– fogalmazott.
akiknek jó az immunválasza, attól 2-3 alkalommal is levehető plazma, már amennyiben önkéntesen alávetik magukat az eljárásnak.
„Azt azért fontos megjegyezni, hogy nem mindenki alkalmas donornak. Főleg a fiatal és enyhe tünetes betegeknél figyelhető meg, hogy nincs megfelelő immunválaszuk. Az erősebb immunológiai válaszreakció inkább a súlyosabb betegekre jellemző”
– tette hozzá.
„Azok az immunanyagok, amelyekre mi vadászunk, a fertőzést követően körülbelül 2-3 hét múlva – leghamarabb két hét múlva, de inkább három hét múlva – jelennek meg. Még szintén kutatás tárgya a világon, hogy a megfelelő immunválasszal rendelkezők immunglobulin vérszintje meddig marad fenn. Egyre több adat van arra, hogy a vírusfertőzés sokakban nem okoz tartós immunitást, hanem néhány hónap múlva elmúlik, vagy kisebb lesz. Ez természetesen érinti az aktív immunizálásnak, vagyis a védőoltásnak a problémáját is. Mert ha lesz is oltás, akkor is meg kell majd mérni azt, mennyi ideig tart és milyen minőségű az általa létrehozott immunitás”
– fogalmazott a főorvos.