Rekordösszegű költségvetésből gazdálkodhat jövőre a Magyar Honvédség - mondta a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára szerdai, budapesti sajtótájékoztatóján, melyet az MTI idézett.
Németh Szilárd hozzátette: ebben az évben 616 milliárd forintból gazdálkodhat a honvédség, jövőre azonban 30 százalékkal több, 778 milliárd forint áll majd rendelkezésre.
Németh szerint ez a költségvetés biztosítja, hogy a hadsereg elláthassa feladatait, beleértve a járvány elleni védekezésben nyújtott segítséget vagy a határok védelmét. Az államtitkár emlékeztetett rá, hogy a kórházparancsnokok továbbra is 13 megye 51 kórházában vannak jelen, biztosítják a készlet- és raktárgazdálkodást, liemelt szerepet játszanak az őrzés-védelmi feladatokban – a honvédség biológiai mentesítőcsoportja pedig készen áll arra, hogy elvégezze az ezer magyarországi idősotthon vírusmentesítését és fertőtlenítését, ha szükséges.
Ha már a határokról esett szó, Németh gyorsan rátért a kormánynak kedves témákra, a migránsok és a Soros-szervezetek ügyére is: mint mondta, rendkívüli módon megélénkült az embercsempészek tevékenysége, "a Soros-szervezetek is mindig ott sürögnek-forognak a migránsok körül", és azt halljuk Brüsszelből is, hogy a migránspártiak aktivitása megnőtt”.
Innen pedig már csak egy lépés volt, hogy a parlamenti ellenzék is megkapja magáét, élen a baloldallal. Németh Szilárd szerint a baloldal a költségvetési múlt heti elfogadásakor és a honvédelmi bizottság ülésén is „nemmel szavazott az ország a magyar emberek biztonságára, a honvédség fejlesztésére, a vírussal kapcsolatos feladatainak ellátására".” Németh Szilárd nem is állt meg a pénteki szavazásnál, mondhatni történelmi távlatokban csepülte tovább a baloldalt: kifejtette, hogy 2002 és 2010 között tudatosan építették le a Magyra Honvédséget, eladták a fegyvereket, nem becsülték meg a katonákat, rendvédelmi dolgozókat. Azt már mi tesszük hozzá, hogy az Orbán-kabinet furcsán fejezi ki a rendőrök iránti megbecsülését: januárban az ígértnél kisebb béremelést kaptak, elvették bérlettámogatásukat - és heti több mint 48 órára is beoszthatják őket.
A honvédségi beszállítók tényleg jól jártak
A 2021-es büdzsé ellenzéki jóváhagyását valójában nem sok minden indokolta: mint korábbi cikkünkben is bemutattuk, a 2021-es költségvetésben kevés a direkt gazdaságösztönző kiadás, ezt uniós pénzekből és jegybanki programokon keresztül intézi a kormány. Az önkormányzatok támogatásai viszont csökkennek - alsó hangon is 100 milliárdot vonhatnak el tőlük a járványra és annak gazdasági hatásaira hivatkozva - az oktatási kiadások reálértéke stagnál, míg az egészségügyi és szociális kiadásoké kismértékben nő. A