A felvidéki szolidaritási nyilatkozatról a hvg.hu még péntek este számolt be. Az aláírók listáján – amely az Új Szó oldalán frissül – akkor több mint 70 név szerepelt, ez a szám azonban szombat délutánra már 126-ra nőtt.
A merce.hu ismertette, hogy a más határon túli magyar kiadók, médiumok, szerkesztőségek is kiállnak az Index mellett. Ilyen a vajdasági Sajtószabadságért Alapítvány, több lap kiadója, amely aggodalmát és felháborodását fejezte ki a lap ellehetetlenítése miatt.
Hozzátették, hogy a legolvasottabb magyar hírportált átjátszották a kormánypárti médiabirodalom egyik legbefolyásosabb szürke eminenciásának, aki a szerkesztőség számára átláthatatlan reklámbevételt kezelő cég felét birtokolja.
Eközben a romániai Transindex személyes hangvételű szerkesztőségi cikkben biztosította támogatásáról az Index újságíróit.
A Transindex emlékeztetett arra is, hogy a NER a romániai magyarság körében, valamint magyar nyilvánosság terén is egyre nagyobb hatással bír, a kritikus hangokat pedig a határon túl is igyekszik egyre inkább elnyomni. – A szólásszabadság joga sokat csorbult a romániai magyar médiaszakmában is. Az Indexszel mi nemcsak egy hiteles tájékozódási forrást veszítettünk, hanem úgy érezzük, annak a médiatérnek az immunitása is gyengül, ahol magunkat, a Transindexet is látjuk – fogalmazott a szerkesztőség.
Mint ismert, pénteken – az eddig ismert formában – megszűnt az Index. A portál munkatársai szinte kivétel nélkül felmondtak, miután szerdán az igazgatóság elnöke, Bodolai László kirúgta a lap főszerkesztőjét, Dull Szabolcsot. Aznap este – amint arról a Népszava is beszámolt – az Indexért és a sajtószabadságért több ezren tüntettek Budapesten. A demonstrálók az Index szerkesztősége elől a budai Várba vonultak Orbán Viktor miniszterelnök hivatalához.