munkahely;pályakezdők;

- Google, Bosch, Telekom - az álom munkahelyek

Minden cég arra törekszik, hogy vonzó képet alakítson ki magáról, nemcsak termékét és szolgáltatását tekintve, de a munkakeresők szemében is. Ha egy vállalatnak sikerül impozáns munkáltatóként bekerülnie a köztudatba, az látványos előnyökkel jár. Például üres pozíciói betöltésekor több és jobb jelentkező közül választhat. 

Bár a Randstad minden évben díjazza a legnépszerűbb munkáltatókat, ezek a kutatások a 18-64 éves korosztályra vonatkoznak. A Zyntern.com állásportál a pályakezdők preferenciáira helyezi a hangsúlyt. Egy korábbi kutatásunkból már kiderült milyen szempontok alapján választanak a fiatalok munkahelyet, a legfontosabb kritériumnak a valódi szakmai feladatok, a rugalmas munkaidő és a támogató vezető bizonyult. A cég kutatása 2020 áprilisában zárult és több, mint 3000 fiatal töltötte ki a 30 kérdéses kérdőívet. A kutatás kérdései többek között kitértek a fiatalok munkahely választási tényezőire, pályakezdő fizetési igényükre, a legvonzóbb munkaadókra és a koronavírus munkaerő piaci hatásaira. A szakterületek szerinti toplisták mellett készült egy összesített rangsor is, ez alapján az első három álommunkahely: a Google (1), a Bosch (2), a Telekom (3). Épphogy lecsúszott a dobogóról az Audi, őt követte a MOL és a Vodafone. Az első tízben helyett kapott még a Deloitte, a Morgan Stanley, az IBM és az OTP Bank.

Nyertesek szakterületenkéntIT szektor, Informatika 1. Google 2. Telekom 3. IBM Műszaki, mérnöki 1. Bosch 2. Audi 3. Mercedes-Benz Társadalomtudomány 1. Prezi 2. Vodafone 3. Google Természettudomány 1. Sanofi és Egis 2. Richter Gedeon  Gazdaságtudomány 1. Morgan Stanley 2. Vodafone 3. Unilever Agrár, élelmiszermérnök 1. Nestlé 2. KITE és a BioTech USA Bölcsészettudomány 1. Vodafone 2. Prezi 3. Telekom Államtudományok Belügyminisztérium Külügyminisztérium, Deloitte, KPMG Jogi terület A legtöbb pályakezdő az ügyvédi irodákat tartja a legvonzóbb karrier indítási terepnek. 
Pályakezdők átlagos jövedelemigényeA KSH idén januári adatai alapján a Magyarországon a bruttó átlagfizetés 375 200 forint (a közfoglalkoztatottakat is beleértve, anélkül 385 300 forint), ami nettó 249 500 forint átlagkeresetet jelent. A 2019-es átlagfizetés pedig 242 300 forint volt. A Zyntern.com állásportál felmérése szerint a pályakezdő fiatalok bérigénye megközelítőleg megegyezik az országos átlagjövedelem mértékével. Az összes megkérdezett fiatal 47 százaléka szeretne legalább nettó 250 000 forintot keresni. A legmagasabb fizetést a mérnöki, a legalacsonyabbat pedig a középiskolai és szakmunkás végzettséggel várják. A fővárosi fiatalok közel 10 százalékkal keresnének többet, mint vidéki társaik. A lányok átlagos bérigénye pedig majdnem 20 százalékkal elmarad a fiúkétól. A nemek közötti beágyazott és láthatatlan bérszakadék már a pályakezdőknél megjelenik. Csoport átlag bérigény Ft (nettó) Az összes megkérdezett fiatal 47 százaléka 250 000 IT/ Tech 300 000 mérnökök 287 000 középiskolai legmagasabb iskolai végzettség 201 000 szakképzésben végzettek 202 000 bölcsészek 206 000 lányok 223 000 fiúk 273 000 

Éveken át hiába próbálkoztak a tudósok, hogy az utolsó nősténynek utóda szülessen, most, hogy Iman elpusztult, azon dolgoznak, hogy a nemrég kimúlt állatok sejtjeiből létrehozott embriókat lovakba ültessék.