Ferencváros;Bajnokok Ligája;Celtic;

2020-08-26 19:48:56

Bajnokok Ligája: Óriási meglepetés, az FTC idegenben kiejtette a Celticet

A magyar bajnok taktikailag jelesre vizsgázott, jobb helyzetkihasználásának köszönhetően jutott tovább és várhatja a hétfői sorsolást.

A labdarúgó Bajnokok Ligája második selejtezőkörében a Ferencváros óriási meglepetésre 2-1-re győzött a skót Celtic Glasgow vendégeként. Sigér korai bombagóljára a második félidő elején válaszoltak a hazaiak, aztán Tokmac is betalált. Az FTC kétszer találta el ellenfele kapuját, ezúttal ez is elég volt a sikerhez. A BL 3. selejtezőkörének párosításait hétfőn sorsolják ki.

96. perc: A holland bíró lefújta a mérkőzést, óriási meglepetésre a Ferencváros kiejtette a Celticet.

94. perc: Már csak egy perc van vissza, Sigértől így is feljegyezhettünk egy lövést.

90. perc: Öt percet hosszabbít a játékvezető.

88. perc: Egyre feszültebbek a skótok, a Ferencváros megpróbálja eldugni a labdát.

85. perc: Uzuni lába kapott görcsöt, kicsit szusszanhat a Ferencváros. Az albán szélső nem maradt a pályán, Dvali váltotta.

83. perc: Ntcham lövése pattant meg a vizes talajon, Dibusz azonban hárítani tudott.

80. perc: Lejött a gólszerző Tokmac, Skvarka állt be be a hajrára.

78. perc: Cserélt Lennon is, a West Hamtől igazolt támadó, Ajeti váltotta Forrestet. Elhamed sem maradt a pályán, az ő helyére Frimpong érkezett.

75. perc: GÓL! Elhamed engedte el a labdát, Tokmac megnyeri mellette a versenyfutást, majd éles szögből, az ötös sarkáról betalált. (1-2)

74. perc: Tokmac lőtt 20 méterről, a gyengécske próbálkozás csemege Barkasznak.

71. perc: Jön az első csere: Boli váltotta Isaelt.

69. perc: Nem vállal kockázatot a Ferencváros, de legalább ezekben a percekben már nem egy kapuzik a Celtic, jelenleg ezt is értékelni kell.

66. perc: Blazic is besárgult, Elyounoussit rúgta fel.

63. perc: Elyounoussi lépett ki ziccerben, nem is hibázott, de a játékvezető les miatt gól helyett kifelé ítélt szabadrúgást.

62. perc: Brown sárgult be.

60. perc: Jullien bólint az ötös sarkáról a kapu fölé, a Ferencvárosnak magasabb fokozatba kellene kapcsolnia.

58. perc: Szép skót támadás, a Ferencvárosnak ezúttal szerencséje volt, Ntcham lövése Dibuszon már túljutott, a labda a fölső lécen csattant.

53. perc: GÓL! Egyenlít a Celtic: Christie lövése Kovacevic fején perdült meg, Dibusz erre nem számíthatott. (1-1)

51. perc: Áll a játék, Botkát kellett ápolni, de a jobb hátvéd nem sokkal később vissza tudott térni a pályára.

46. perc: Megérkeztek a játékosok a folytatásra, a szünetben egyik mester sem cserélt.

45. perc: Véget ért az első félidő, egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre a Ferencváros. A statisztika ugyanakkor nyomasztó hazai fölényt mutat, a Celtic 15, az FTC egy lövéssel próbálkozott.

44. perc: Nagyon nyom a Celtic, ezúttal McGregor távoli próbálkozását védte Dibusz.

42. perc: Elyounoussi nagyon aktív, ezúttal jó tíz méterről fordulhatott kapura, lövése nem volt pontos és erős sem, így csemege volt Dibusznak.

41. perc: Elyounoussi lőtt 18 méterről, ha nem is sokkal, de célt tévesztett.

40. perc: Villant az első ferencvárosi sárga, Haratin talpalta le ellenfelét.

35. perc: Ismét éledezőben a Ferencváros, Christie legutóbbi helyzete óta mezőnyben küzdenek a felek.

30. perc: A bal szélről Christie kapta a labdát, az ötösről a kapu mellé sarkazott. A Celtic az elmúlt percekben dominált, de a Ferencváros szervezetten védekezett.

27. perc: Elhamed sárgult be, elkésett belépő volt Somáliával szemben.

24. perc: Az első komolyabb hiba védekezésben, Botka az ötös sarkánál a labda mellé ugrott, Elyounoussi lökete elhalt végül a blokkban.

20. perc: Ntcham zörgette meg az oldalhálót, Dibusz rajta volt a lövésen.

15. perc: Christie lőtt 16 méterről, megpattanó próbálkozása nem sokkal suhant el a kapufa mellett.

14. perc: Többet birtokolja a labdát a Celtic, a magyar bajnok ugyanakkor állja a sarat, sőt egy-egy veszélyes kontrát is szemlélhettünk az elmúlt percekben.

7. perc: GÓL! A Ferencváros a semmiből megszerzi a vezetést, Sigér 20 méterről eleresztett bombája a hosszú alsóban kötött ki. (0-1)

4. perc: A hazaiak kezdték aktívabban a meccset, az első lehetőséget Forrest neve mellé jegyezhetjük fel, 16 méterről leadott lövését Dibusz paskolta ki.

1. perc: Szakadó esőben elkezdődött az összecsapás.

A hazaiaknál meglepetésre nem került meccskeretbe a legértékesebb játékos, Odsonne Edouard, aki az előző szezonban 45 tétmeccsen 27-szer talált a hálóba. A vendégeknél ugyancsak a középcsatár, Franck Boli került ki a kezdőből, ő a kispadon kapott helyet.