A beküldött hétszáz film közül a zsűri hetven alkotást választott ki és értékelt úgy, hogy érdemes a nagyközönségnek is bemutatni. Így jutott be Mátai András, Csapó András és Majoros Kinga filmje a nagy dokumentumfilm kategória tíz kiválasztott filmje közé, ahol mellettük olyan kiváló produkciók kaptak helyet, mint a Sundance-győztes és Oscar-díjra is jelölt Honeyland, vagy a National Geographic által készített Sea of Shadows című film, amelynek az aktív környezetvédő hollywoodi filmcsillag, Leonardo DiCaprio volt az executive producere. A Szolgalelkű Óriások című film arra a kérdésre keresi a választ: hogyan élnek, hogyan élhetnének Délkelet-Ázsiában a turizmusban dolgozó, esetenként különböző megalázó produkciókra kényszerített elefántok.
A magyar filmes csapat 2019-ben indult útnak, és thaiföldi utazása során három elefántparkot járt végig. Voltak egy általuk csak „rossz” parknak nevezett elefántparkban, ahol egy elefánt show-n vettek részt. Teljes inkognitóban, mivel forgatási engedélyt ezektől a parkoktól nem kaptak. Jártak egy etikus elefántparkban, ahol látszólag teljesen jól bánnak az elefántokkal, és az ott dolgozók őszintén, nyíltan válaszoltak a magyar filmesek minden kérdésére. Forgattak a világ első etikus elefánt parkjában, az Elephant Nature Parkban is, amit az a Sangdeaun Lek Chailert alapított, aki élete során már több mint kétszáz elefántot mentett meg, és akit emiatt a Forbes magazin Ázsia hősének nevezett.
A Szolgalelkű Óriások szeptember 2-ig online díjmentesen megtekinthető, a részletek a https://elefantosfilm.hu/ oldalon olvashatók.