A Külgazdasági és Külügyminisztériumban találkozott Szél Bernadett független országgyűlési képviselő Szijjártó Péterrel. A képviselő azt kérte a minisztertől, hogy egyeztessenek a Kínai Kommunista Párt ügyében.
A politikus állítása szerint egy nagyon durva ügyről van szó.
Egy kérdés-választ is kapott, amelyben a nagykövetség elmondta a véleményét a mozgalomról. A képviselő megjegyezte, hogy ilyen leveleket az ember a politikai tanácsadóitól szokott kapni, amiben felkészítik a találkozókra és sajtótájékoztatóra.
A találkozón arról beszél majd Szijjártó Péterrel, hogy nem szeretné, ha a szuverenitásába és a képviselői munkájába avatkoznának be. Nehezményezte, hogy habár korábban a levelet nyilvánosságra hozta, de a kormány és a külügy részéről nem volt erre semmilyen reakció.
Várhatóan 12 óra előtt beszámol a találkozóról Szél Bernadett.
Frissítés:
Vegyes érzésekkel jött ki Szél Bernadett a találkozóról, annak ellenére, hogy megfogalmazása szerint Szijjártó Péter és kormánya folyamatosan a szuverenitásról és a kereszténységről beszél.
A képviselő közölte, hogy hisz abban, hogy vannak szabályok, amelyeket nem lehet átlépni. Elmondása szerint 70 millió ember tagja a Falun Gong mozgalomnak, a Kínai Kommunista Párt viszont konkurenciaként tekint rájuk. Mivel a közösség tagjai nagyon tisztán élnek, nem fogyasztanak például alkoholt, ezért gyakran a szervkereskedelem áldozataivá válnak.
Szél Bernadett ismét kifogásolta, hogy a magyar kormány nem lépett az ügyben. Azt szerette volna elérni, hogy a kínai nagykövetet rendelje be Szijjártó Péter, és szólítsa fel arra, hogy hagyjanak fel Magyarország belpolitikai ügyeibe való beavatkozással. Emellett azt kérte, hogy a magyar kormány támogasson egy nyilatkozatot, amely elítéli a Kínában zajló vallásüldözést, különös tekintettel a keresztényüldözésre és keresztrombolásra.
Szél Bernadett a kormánynak átadja az általa összegyűjtött adatokat, és várja főleg a KDNP reakcióját az ügyben. Állítása szerint arra nem kapott konkrét választ a tárcavezetőtől, hogy mit lép a kormány az ügyben. Úgy véli, a külgazdasági érdek előrébb való, mint az, hogy egy képviselő szabadon beszélhessen anélkül, hogy a Kínai Kommunista Párt leveleket írogasson neki.