labdarúgás;magyar labdarúgó-válogatott;Nemzetek Ligája;

2020-09-03 22:58:21

Szoboszlai újra letette a névjegyét

A magyar labdarúgó-válogatott 1-0-ra nyert Törökország vendégeként a Nemzetek Ligája 2020/21-es idényének első fordulójában.

Az első komolyabb lehetőségre hét percet kellett várni, Sallai állt szemben a kapussal, de nem tudta a hálóba juttatni a labdát. A 12. minutumban Holender vette célba 18 méterről a hosszú felsőt, megdolgoztatta a török kapust, akinek nem sokkal később nagy mázlija volt, mivel Szoboszlai bombája a kapufáról kifelé pattant. A 31. percben Holender révén a második magyar kapufát is feljegyezhettük, majd a 36. percben Szalai Ádám középre tartó távoli bombáját öklözte ki a kapus. Már a 39. percben járt a meccs, amikor eltalálták a magyar kaput a törökök, Yandas gyenge próbálkozása azonban csemege volt Gulácsinak.

A térfélcsere után bátrabban futballoztak a törökök, az 52. percben Yilmaz lövését fogta Gulácsi. Schäfer András személyében a 60. percben újoncot avatott a magyar válogatott, amely alig később majdnem megszerezte a vezetést, Orbán közeli fejesét ütötte ki a kapus. Az idő múltával egyre többet birtokolták a labdát a hazaiak, de jobbára a félpályánál adogattak körbe-körbe. A 80. percben végre a magyarokkal volt a kapufa, Szoboszlai jó 30 méterről eleresztett szabadrúgása akadt be a hosszú felsőbe. (0-1) A magyar csapat így 36 év után nyert újra Törökországban.

Kifejtette, a törökök talán meg is lepődtek a választott taktikán. "Ez a rendszer igazából nem új, már játszottunk így kétszer. Az elmúlt tíz hónapban sok statisztikát néztünk át és azt láttuk, ezzel a felállással nagyon kevés lehetőséget adtunk az ellenfélnek".

Vasárnap folytatás Budapesten Oroszország ellen, amely otthon 3-1-re nyert Szerbia ellen.