US Open;Babos Tímea;Fucsovics Márton;

2020-09-04 09:28:54

Fucsovics és Babosék párosa is továbbjutott a US Openen

A legjobb magyar férfi teniszező öt szettben győzte le Dimitrovot. A világbajnok magyar-francia páros egy órát sem töltött a pályán.

Fucsovics Márton öt szettben legyőzte csütörtökön a 14. helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrovot, így a legjobb 32 közé jutott az amerikai nyílt teniszbajnokságon. A világranglistán 66. magyar és 20. helyezett ellenfele egy hete, a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett torna második fordulójában is összecsapott egymással, akkor 7:5, 4:6, 6:2-re nyert a nyíregyházi játékos.

Ezúttal a korábbi világbajnok bolgár kezdett jobban, miután az első szettben viszonylag simán - brék nélkül - eljutottak 6:6-ig, a rövidítésben ő összpontosított jobban. A második felvonás már fordulatosabb csatát hozott. Dimitrov háromszor is brékelőnybe került, Fucsovicsnak azonban mindháromszor sikerült visszaküzdenie magát, a második alkalommal - 4:5-nél - úgy, hogy négy játszmalabdát is hárított. A hat brék után ismét 6:6 lett az állás, tehát következett az újabb rövidítés, amely ezúttal a magyar teniszező fölényét hozta, így sikerült az egyenlítés.

A harmadik szett közepén ismét Dimitrov került brékelőnybe, Fucsovicsnak ugyan 5:3-as hátránynál volt két lehetősége fogadóként megnyerni a játékot, nem élt vele, a bolgár pedig második játszmalabdáját nem hibázta el. A negyedik játszmában szintén a magyar teniszező futott az eredmény után, de kétszer is ledolgozta brékhátrányát, majd 4:4 után a tavaly elődöntős Dimitrov kifejezetten sokat hibázott, így Fucsovics ismét egyenlített.

A továbbjutást eldöntő ötödik szettben Fucsovics rendkívül magabiztosan teniszezett, 3:1-re elhúzott, majd szoros küzdelemben, többek között a meccs labdamenetét is megnyerve hozta a saját szervajátékát. Ekkor úgy tűnt, Dimitrov "elengedte" a mérkőzést, Fucsovics három bréklabdához jutott, de a bolgár visszaküzdötte magát, végül a magyar játékos a hetedik lehetőségét már kihasználva másodszor is brékelte riválisát, ezzel pedig el is döntötte az összecsapást.

Fucsovics 1975 óta az első magyar férfi teniszező, aki bejutott a US Open harmadik körébe, akkor Taróczy Balázsnak sikerült ez. A magyar játékos pályafutása során először nyert ötszettes mérkőzést Grand Slam-tornán, korábban négy ilyen találkozót veszített el.

Fucsovicsnak a következő körben a világranglistán 82. amerikai Frances Tiafoe lesz az ellenfele, aki szintén ötjátszmás mérkőzésen jutott tovább. Kettejük eddigi mindkét mérkőzését Fucsovics nyerte, 2018-ban Genfben, idén pedig Dohában verte riválisát, előbbi összecsapást salakon, utóbbit kemény pályán rendezték.

Babosék párosa könnyedén jutott tovább

Babos Tímea - oldalán Kristina Mladenoviccsal - könnyedén jutott túl az első fordulón a női párosok versenyében az amerikai nyílt teniszbajnokság csütörtöki napján. A világbajnok magyar-francia duó a Kaitlyn Christian, Giuliana Olmos amerikai, mexikói kettőst múlta felül két sima játszmában.

Az első helyen kiemelt magyar-francia kettős ugyan picit döcögősen kezdte a mérkőzést, így is eredményesebb volt ellenfelénél. Az egyesben a versenyből kiesett Babos és Mladenovic a nyitó játékban a negyedik fogadóesélyét használta ki, majd három bréklabdáról nyerte adogatását. Az újabb sikeres fogadógémet nyugodtabb saját adogatás követte. A magyar teniszező honlapjának beszámolója szerint ezt követően az amerikai-mexikói kettős kétszer meg tudta nyerni az adogatását.

A magyar-francia páros a második felvonásban is elhúzott 4-0-ra, 5:1 után pedig befejezte az 58 percig tartó mérkőzést.

Babosék ellenfele a nyolcaddöntőben a Gabriela Dabrowski, Alison Riske kanadai, amerikai duó lesz.

"Ez egy rémálom!"

Kristina Mladenovic az elvesztett egyes mérkőzése után úgy fogalmazott: "fogolyként és bűnözőként" bánnak azokkal, akik kapcsolatba kerülhettek koronavírussal megfertőződött honfitársával, Benoit Paire-rel. "Ez egy rémálom! Jelenleg csak arra vágyom, hogy visszakapjam a szabadságomat" – mondta. A világranglista 44. helyén álló Mladenovicra a legszigorúbb koronavírus-protokoll vonatkozik: naponta tesztelik, és kizárólag az edzések, illetve a mérkőzések idejére hagyhatja el szállodai szobáját.

A női mezőny 30. kiemeltje a második forduló szerdai játéknapján 6:1, 5:1-re vezetett az orosz Varvara Gracseva ellen, 5:2-nél négy meccslabdája volt, ellenfele mégis fordítani tudott: 7:6-ra megnyerte a második, majd 6:0-ra a harmadik szettet. "Öt-kettőnél teljesen összezuhantam. Utálatosan bánnak velünk, de ez nem mentség a vereségemre. (...) Szörnyűek a körülmények. Ha ezt előre tudom, soha nem tettem volna be a lábamat erre a tornára" – közölte.