NB I;labdarúgás;Fehérvár;Puskás Akadémia FC;

2020-09-13 08:20:57

Kikapott a Puskás, nyert a Mezőkövesd és a Honvéd

A MOL Fehérvár FC a tabella élére ugrott.

A MOL Fehérvár FC a hajrában szerzett gólokkal 3-1 arányban legyőzte a vendég Puskás Akadémiát szombaton, a labdarúgó OTP Bank Liga 4. fordulójában. Sikerének köszönhetően Márton Gábor együttese a tabella élére ugrott.

Nagy lendülettel kezdték a mérkőzést a csapatok, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, de a lüktető játék a félidő közepére alábbhagyott. A Fehérvár egy formás támadás végén megszerezte a vezetést, onnantól fölénybe kerültek a hazaiak, az addig jól játszó Puskás Akadémiát pedig láthatóan megfogta a bekapott gól.

A szünetben kettőt cseréltek a vendégek, akik ismét felpörgették a játékukat és a csereként beállt Josip Knezevic szabadrúgásával kiegyenlítettek. A Vidi is próbált ritmust váltani, de sokáig pontatlanul játszott. A találkozó végéhez közeledve Ivan Petrjak ismét előnyhöz juttatta a Fehérvárt, innentől pedig már nem volt kérdéses, hogy megnyerik a meccset a vendéglátók.

A Mezőkövesd hazai pályán 1-0-ra legyőzte az újonc Budafokot.

A négypontos csapatok találkozója igazi különlegességnek számított, mivel a Mezőkövesd és a Budafok még egyik osztályban sem csapott össze egymással. Élénk mezőnyjátékkal és fegyelmezett védőmunkával indult a mérkőzés, az első fél órában két hatalmas hazai helyzet maradt ki.

Térfélcsere után egy lendületes kontrából a házigazdák megszerezték a vezetést, az újonc Budafok viszont a hajráig nem jelentett igazi veszélyt a kövesdi kapura. Az utolsó percekben mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, de az eredmény már nem változott.

Az eddig pont nélküli Budapest Honvéd hat gólt, két kiállítást és egy kihagyott büntetőt hozó mérkőzésen legyőzte a házigazda Diósgyőrt.

Az első negyedóra mezőnyjátéka után gyakorlatilag az első komolyabb helyzetet értékesítve megszerezte a vezetést a vendégcsapat, amely a folytatásban is többet veszélyeztetett. A hazaiak csak a játékrész utolsó harmadában váltak aktívabbá, de ez – legalábbis elsőre úgy tűnt – megbosszulta magát: Gazdag egy kontrából megiramodott, majd nagyszerű megoldással, szinte álló helyzetből, a labdát az egész diósgyőri védősoron átemelve megduplázta a Honvéd előnyét. A különbség azonban nem tartott sokáig, Grozav és Molnár révén ugyanis még a szünet előtt egyenlíteni tudtak a hazaiak. Az első játékrész hajrájában hat perc alatt három gól született.

A szünet után kiegyenlített játékot láthatott a közönség, majd ismét a félidő második felében pörögtek fel az események. Előbb Gazdag egy lesgyanús helyzet után ismét vezetéshez juttatta a vendégeket, majd Polgár Ugrai lerántásáért piros lapot kapott. A Diósgyőr emberhátrányban sem adta fel a csatát, többször is zavarba hozta a Honvéd védelmét, de még egyszer már nem sikerült egyenlítenie, sőt, a végén – Ugrai révén – visszaállt a kétgólos különbség. A ráadás pillanataiban Iszlai 11-est hibázott, majd még Grozav is kapott egy piros lapot.