Így kezdődik annak az állásfoglalásnak a szövege, amelyet pszichológusok indítottak el, hogy kiálljanak a Meseország mindenkié című kötet mellett. A Mi Hazánk politikusa, Dúró Dóra korábban nyilvánosan ledarált egy példányt a kötetből. Ezt egy olyan hiszti követte, hogy a Kásler-féle Magyarságkutató Intézet egyik munkatársa már Csukás István egyik művében is a „háttérhatalmak” mesterkedését vélte felfedezni.
De vissza a pszichológusi petícióra – az azt aláírók úgy vélik, a Meseország mindenkié fontossága és különlegessége a sokféleségben rejlik. A könyv olyan karaktereket jelenít meg, akik nem vagy nagyon ritkán szerepelnek mesékben, így a kötet mind az érintett csoportok, mind a többségi társadalom tagjainak fontos üzenetet hordoz. Kutatásokra hivatkozva állítják, a könyv a többségi társadalom gyermekei számára éppen azért fontos, hogy lássanak tőlük eltérő élethelyzetben lévő gyerekeket.
Nem létezik olyan, hogy túl korai érzékenyítés, ugyanis a kötet olyan emberekről mesél a gyerekeknek, akik ugyan velünk élnek, de nincsenek ott a mindennapjainkban.
Felidézik Bagdy Emőke minapi állásfoglalását, amely szerint a gendermesék veszélyt jelentenek a gyerekekre. Ezt szakmaiatlan vélekedésnek minősítik és elhatárolódnak tőle.
– zárul a nyilatkozat, amelyet pszichológusok ide kattintva tudnak aláírni.