magyar labdarúgó-bajnokság;

2020-10-14 19:59:32

Oroszország vendégeként egy pontot szerzett a magyar labdarúgó-válogatott

A magyar válogatott gól nélküli döntetlent játszott szerdán a csoportot vezető oroszok vendégeként a labdarúgó Nemzetek Ligája másodosztályának megfelelő B divízió negyedik fordulójában.

A magyar válogatott gól nélküli döntetlent játszott szerdán a csoportot vezető oroszok vendégeként a labdarúgó Nemzetek Ligája másodosztályának megfelelő B divízió negyedik fordulójában. Mivel a csoport másik mérkőzésén is döntetlent hozott a Törökország-Szerbia összecsapás, így megmaradtak a különbségek.

A csoportot négy forduló után Oroszország vezeti nyolc ponttal, a magyarok hét egységgel rendelkeznek. Marco Rossi csapatához képest négy pont a törökök, öt pedig a szerbek hátránya két fordulóval a sorozat vége előtt.

A magyar válogatott ezt követően november 12-én, az év legfontosabb mérkőzésén, Európa-bajnoki pótselejtezőn Izlandot fogadja a Puskás Arénában, a győztes kijut a 2021-re halasztott, részben budapesti rendezésű Európa-bajnokságra. A Nemzetek Ligája ötödik és utolsó, hatodik fordulóját november 15-én és 18-án rendezik, előbb a szerbek, majd a törökök érkeznek Budapestre.

93. perc: Gól nélkül ért véget az összecsapás, amelyen mindössze egyetlen egy kaput talált lövést jegyezhettünk fel. A csoport másik mérkőzésén Törökország a ráadásban emberhátrányba került Szerbia ellen, de az eredmény már nem módosult, maradt a 2-2.

90. perc: Három perc a ráadás.

86. perc: Szalai Attilának villant a sárga, ő sem játszhat majd Szerbia ellen.

83. perc: Szalai Ádám helyére Könyves érkezett.

81. perc: Feljegyezhettük az utolsó orosz cserét: Ozdojev helyén Sobolev.

77. perc: Felállt kétgólos hátrányból Törökország Szerbia ellen, Ozan Tufan góljával 2-2-re áll a csoport másik mérkőzése.

76. perc: Kalmár hagyta el a pályát, Schäfer állt be a hajrára.

72. perc: Az agilisan futballozó Dzjuba fejelt öt méterről a magyar kapu mellé.

71. perc: Fiola késett el a becsúszásával, villant neki a sárga. A Fehérvár játékosa emiatt nem játszhat majd a szerbek ellen soron következő Nemzetek Ligája mérkőzésen.

67. perc: Ez volt Zsirkov utolsó megmozdulása, ugyanis lecserélte Sztanyiszlav Csercseszov. Karavajev váltja a 37 éves balszélsőt. Ionovnak is ennyi volt mára, őt Gazinszkij váltotta.

66. perc: Aprócska magyar helyzet, Varga átadása után Négo lőhetett az ötös sarkáról, a labda azonban elakadt Zsirkovban.

63. perc: Kudrjasovnak is villant a sárga, Szalai Ádámot rúgta fel.

61. perc: Nikolics hagyta el a pályát, Varga Kevin a helyén.

57. perc: Törökország szépített Szerbia ellen, Hakan Calhanoglu góljával már csak 2-1-re vezetnek a vendégek.

56. perc: Fokozódik a nyomás a magyar kapun, Zsirkov bal oldali beadását középre ütötte ki Dibusz. Ionov lőtte kapura a kipattanót 12 méterről, a labda a felső lécen csattant.

55. perc: Kettőt is cseréltek az oroszok, Bakajev állt be Mirancsuk helyére, míg Kuzjajevet Mosztovoj váltotta.

54. perc: Feljegyezhettük az első kaput talált lövést, Dibusz védte Dzjuba megpattanó lövését.

49. perc: A csoport másik mérkőzésén változott az eredmény, Szerbia már 2-0-ra vezet Törökországban. Alekszandar Mitrovics büntetőből volt eredményes.

46. perc: A második játékrészre már nem jött ki Gazdag és Holender, Fiola és Nagy Ádám a pályán. Az oroszok nem cseréltek.

45+1. perc: Véget ért az első játékrész, talán a szakadó eső számlájára is írható, hogy túl sokat nem mutattak a csapatok.

45. perc: Egy perc hosszabbítást jelzett az játékvezető, s amint elkezdődött a ráadás, Dibusznak kellett Dzjuba elől kiütnie a labdát.

35. perc: Sárga az oroszoknál is, Ozdojev volt szabálytalan Négo ellen, aki először kezdő a magyar válogatottban.

31. perc: Továbbra sincs kaput talált lövés egyik oldalon sem, a magyarok legalább már próbálkoztak, ha nem is jártak sikerrel.

24. perc: Megvan az első sárga, Botka kapta, amiért megrúgta Dzjubát.

22. perc: A csoport másik mérkőzésén Szerbia megszerezte a vezetést Törökország vendégeként. Szergej Milinkovics-Szavics bólintott hét méterről a kapuba.

20. perc: Szmolnyikov és Holender fejelt össze, utóbbit kellett ápolni.

15. perc: Szalai Attila az ellenfél tizenhatosa előtt tűnt fel, 18 méterről lövésre szánta el magát, de a labda jócskán elkerülte a kaput.

10. perc: Meglehetősen eseménytelenül teltek a percek, mígnem Orbánnak kellett mentenie a magyar kapu közvetlen előteréből.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. Nikolics szinte azonnal ziccerbe is került, Sunyin azonban védett. Ha kapuba talált volna a Fehérvár támadója, akkor sem ért volna, mert lesen volt, szabadrúgással jöhettek kifelé az oroszok.