Monica Anisie-nek úgy látszik, nem erőssége a logika.
Kellemetlen, már-már kínos interjút adott a román oktatásügyi miniszter a Realitatea Plus nevű román televíziónak. A Főtér beszámolója szerint az újságíró megkérdezte a politikust, hogyan tudnak azok részt venni a távoktatásban, akiknél nincsen áram, és így nem tudnak az internetre sem csatlakozni. A miniszter nem jött zavarba és közölte,
ebben az esetben nézhetik a tévében a Telesulit, amit az oktatásügyi minisztérium a román televízióval partnerségben hozott létre.
Monica Anisie egyébként a beszélgetést még a Facebook-oldalán is megosztotta.
A kérdés már csak azért is égető, mert – mint lapunk is beszámolt róla – Romániában vészesen terjed a koronavírus. Szeptember közepén már tömegesen zártak be iskolák a fertőzés miatt.
A Trump-csoport ügyvédje szerint a számlát kizárólag adófizetés céljából nyitották.
Donald Trump amerikai elnök bankszámlával rendelkezik Kínában, és évekig igyekezett, hogy üzleteljen az országgal, miközben a nyilvánosság előtt Peking ádáz ellenfelének szerepében tetszelgett
– írta a New York Times című amerikai napilap adónyilvántartási adatokra hivatkozva helyi idő szerint kedden.
A tények napvilágra kerülése hiteltelenítheti Trump igyekezetét, aki azzal vádolja Joe Biden demokrata elnökjelöltet, hogy túl enyhe irányvonalat képvisel Kínával szemben – jegyezte meg a NYT az MTI szerint. Trump adónyilvántartásának elemzéséből kiderült, hogy az elnök rendelkezik egy kínai bankszámlával, amely azért nem szerepelt nyilvános pénzügyi beszámolójában, mert a Trump International Hotels Management cég nevén van. A vállalat 188 561 dollár (több mint 36 millió forint) adót fizetett az országban 2013 és 2015 között. Az elnöknek Nagy-Britanniában és Írországban is vannak bankszámlái.
Trump még elnökké választása előtt nyitott irodát Kínában abban a reményben, hogy terjeszkedhet az ottani ingatlanpiacon. Az irodát elnöksége alatt is fenntartotta, és közben igyekezett megállapodást kötni egy fontos kínai állami vállalattal.
Alan Garten, a Trump-csoport ügyvédje jelezte, hogy a számlát kizárólag adófizetés céljából nyitották.
„Egyetlen üzletre, tranzakcióra vagy más kereskedelmi tevékenységre nem került sor, és az iroda 2015 óta inaktív” – mondta a New York Times-nak. „Bár a bankszámlát továbbra is fenntartják, sohasem használták egyéb célra” – tette hozzá.
Trump kereskedelmi és diplomáciai háborút hirdetett Kína ellen, és azzal kérkedett, hogy ő az amerikai érdekek egyetlen valódi védelmezője az ázsiai óriással szemben, mert Biden fia üzleti tevékenységet folytat az országban. Ugyanakkor a demokrata elnökjelöltet semmiféle érdekeltség sem fűzi Kínához az adónyilvántartás szerint – állapította meg a New York Times.
A napilap egy korábbi tényfeltáró cikkében beszámolt róla, hogy Trump csak öt évben fizetett adót 2000 és 2015 között, mert a fennmaradó tíz évben cégei papíron több veszteséget termeltek, mint hasznot. Elnökké választása, illetve hivatali ideje első évében mindössze 750 dollár (körülbelül 230 ezer forint) adót fizetett.
Úgy tűnik, a kabinet mindenáron szeretné javítani a megítélését Amerikában.
Ezért tízmillió forintnak megfelelő dollárért szerződött egy kommunikációs céggel az amerikai magyar nagykövetség, egyebek között azért, hogy megjelenést biztosítson vezető magyar politikusoknak amerikai médiumokban
– írja a Szabad Európa. A washingtoni magyar nagykövetség 35 ezer dolláros szerződést kötött egy David Reaboi nevű személlyel, a Strategic Improvisation nevű kommunikációs cég igazgatójával, hogy az „pozitív médiamegjelenést [media coverage] generáljon Magyarország számára, és szembeszálljon a negatív médiamegjelenésekkel.”
Emellett hálózatokat is kell építenie, hogy ezen kapcsolatok segítségével később magas rangú magyar politikusokkal készülhessen interjú (legalább havonta öt interjú vagy publicisztika formájában).
A regisztrációs dokumentum szerint a megbízás a 2020. szeptember 25. és december 20. közötti időszakra szól. A portál megjegyzi, David Reaboi egy ösztöndíj kapcsán azt írja magáról, a szeptember 11-i támadások inspirálták arra, hogy politikával kezdjen foglalkozni. A kommunikációs cégéről, amivel a magyar nagykövetség is szerződött azt írja, hogy főleg „Amerika-barát, konzervatív vagy nacionalista nézőponttal szimpatizáló, és erősen iszlamizmusellenes” ügyfelekkel szerződik. Az Átlátszó korábbi becslései szerint a magyar állam eddig 970 millió forintot költött el lobbistákra.