A Puskás egyre mélyebb gödörben, zsinórban negyedszer kapott ki

MTI
2020.10.31. 18:03

Fotó: Béres Márton / Népszava
A Zalaegerszegi TE hátrányból fordítva, két szép lövéssel 2-1-re győzött a Puskás Akadémia vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A Mezőkövesd megtörte rossz sorozatát.
A felcsútiak sorozatban negyedik vereségüket szenvedték el, míg a kék-fehérek három kudarcot követően gyűjtötték be ismét a három pontot. Jól kezdett a hazai csapat, Antonio Mance első élvonalbeli találatával előnybe is került. Nem sokkal később egyenlítettek a zalaiak az előrehúzódó Zoran Lesjak szép góljával, innentől kezdve pedig mezőnyfölényben játszottak. Mégis a Puskás Akadémia állt közelebb a vezetés újbóli megszerzéséhez, előbb Mance lövése csattant a kapufán, majd a szünet előtt a horvát támadó fejesét a gólvonal közeléből fejelte ki egy vendégvédő. A második félidő nagy felcsúti helyzetekkel kezdődött, de a Zalaegerszeg szerezte meg a vezetést egy újabb szép lövéssel: Szánthó Regő a tizenhatos sarkáról csavart a kapu jobb oldalába. A Puskás Akadémia nagy energiákat mozgósított az egyenlítésért, közben hátul fellazult a védelme, amit a vendégek gyors kontratámadásokkal igyekeztek kihasználni. A hajrához közeledve elkeseredetten küzdött az egy pontért a hazai gárda, ám nem sikerült betalálnia. OTP Bank Liga, 9. forduló: Puskás Akadémia FC-ZTE FC 1-2 (1-1) Felcsút, Pancho Aréna, 789 néző, v.: Zierkelbach gólszerzők: Mance (13.), illetve Lesjak (20.), Szánthó (53.) sárga lap: Radics (45.), Szolnoki (71.), Nagy Zs. (83.), illetve Szalai D. (16.)
Honvéd–Mezőkövesd A mérkőzés elején jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a lendületes letámadásra építő csapatok, majd a 18. percben Tamás, aki korábban éles szögből lőtt kapufát, a felező környékén szállt bele látványosan Besirovicba, így azonnal piros lapot kapott. A Mezőkövesd azonban közel húsz percig nem tudta érvényre juttatni emberelőnyét a lelkes és harcos Budapest Honvéddal szemben. A szünet előtti hajrában pedig hiába irányította a játékot a vendégcsapat, a kapura nem jelentett veszélyt.
A második félidőben közelebb került ellenfele kapujához a Mezőkövesd, amely a 62. percben a védők mögé jó ütemben bemozgó Berecz révén megszerezte a vezetést. Előnyének azonban nem sokáig örülhetett, mert a hazai együttes büntetőt harcolt ki – ápolás miatt akkor éppen kilenc kispesti játékos volt pályán –, amit Hidi váltott gólra. A folytatásban ismét nem tudott érvényt szerezni létszámfölényének a sablonos és sokat rontó Mezőkövesd, így a cserékkel jól frissítő Honvéd kiharcolta a döntetlent. A kispestiek negyedik hazai fellépésükön is nyeretlenek maradtak a bajnoki szezonban, két vereség után másodszor szereztek egy pontot. A Mezőkövesdnek ezzel a döntetlennel megszakadt a négy forduló óta tartó pont nélküli sorozata.
Budapest Honvéd FC-Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (0-0) Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1582 néző, v.: Kárpály gólszerzők: Hidi (69., 11-esből), illetve Berecz (62.) piros lap: Tamás (18.) sárga lap: Kamber (17.), Baráth (76.), Bocskay (84.), Szendrei (87.), illetve Jagodics (30.), Borjacsuk (54.), Cseri (76.), Karnyicki (82.), Vadnai (88.)

Négyet vágott a Real Madrid (videó)

MTI-Népszava
2020.10.31. 16:43

Fotó: OSCAR DEL POZO / AFP OR LICENSORS
Ezzel pillanatnyilag az első helyen állnak a Királyiak.
A Real Madrid 4-1-re legyőzte újonc vendégét, a nyeretlen Huescát a spanyol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójának első szombati mérkőzésén, így a tabella élére ugrott.
La Liga, 8. forduló: Real Madrid-Huesca 4-1 (2-0) pénteken játszották: Eibar-Cádiz 0-2 (0-2) később: Athletic Bilbao-Sevilla 16.15 Osasuna-Atlético Madrid 18.30 Alavés-FC Barcelona 21.00 vasárnap játsszák: Real Betis-Elche 14.00 Celta Vigo-Real Sociedad 16.00 Granada-Levante 18.30 Valencia-Getafe 21.00 hétfőn játsszák: Villarreal-Real Valladolid 21.00

Bottas indul az élről Imolában

MTI
2020.10.31. 15:30

Fotó: LUCA BRUNO /
Valtteri Bottas, a Mercedes finn versenyzője nyerte a Forma-1-es Emilia Romagna Nagydíjának szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.
A 31 éves pilótának ez az idei negyedik, és pályafutása 15. pole pozíciója. Bottas mellől csapattársa, a címvédő és hatszoros világbajnok brit Lewis Hamilton startolhat majd, míg a harmadik pozícióból Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője vághat neki a futamnak. Kiváló időmérő edzést teljesített a francia Pierre Gasly, aki a héten hosszabbított szerződést az Alpha Tauri istállóval. A 24 esztendős pilóta, aki az idén Monzában pályafutása első futamgyőzelmét aratta, a negyedik rajtkockába kvalifikálta magát. Szintén kiemelkedően teljesített a mezőny egyik leggyengébb versenyautóját vezető brit George Russell, ő 13. lett a Williamsszel. A négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel csak a 14. rajtkockát foglalhatja majd el, csapattársa, a monacói Charles Leclerc viszont a hetedik pozícióból startolhat. A vasárnapi versenyen a Mercedes istálló megvédheti konstruktőri vb-címét, és sorozatban hetedszer nyerheti meg a csapatok pontversenyét. A 63 körös Emilia Romagna Nagydíja vasárnap 13.10 órakor kezdődik Imolában. A teljes rajtsorrend: 1. sor: Valtteri Bottas (finn, Mercedes) Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 2. sor: Max Verstappen (holland, Red Bull) Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 3. sor: Daniel Ricciardo (ausztrál, Renault) Alexander Albon (thaiföldi, Red Bull) 4. sor: Charles Leclerc (monacói, Ferrari) Danyiil Kvjat (orosz, Alpha Tauri) 5. sor: Lando Norris (brit, McLaren) Carlos Sainz Jr. (spanyol, McLaren) 6. sor: Sergio Pérez (mexikói, Racing Point) Esteban Ocon (francia, Renault) 7. sor: George Russell (brit, Williams) Sebastian Vettel (német, Ferrari) 8. sor: Lance Stroll (kanadai, Racing Point) Romain Grosjean (francia, Haas) 9. sor: Kevin Magnussen (dán, Haas) Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 10. sor: Nicholas Latifi (kanadai, Williams) Antonio Giovinazzi (olasz, Alfa Romeo)