Ferencváros;kézilabda BL;

2020-11-15 17:16:42

Ferencvárosi bravúrgyőzelem a női kézi Bl-ben

A zöldek közül két alapember, Szucsánszki Zita és Márton Gréta is hiányzott.

Azok után, hogy az előző hétvégén a német Bietigheim 35-24-re szó szerint kiütötte Érden a Ferencvárost, fordult az kocka: az FTC a Bietigheim vendégeként ütötte ki a német csapatot a női Bajnokok Ligájában. Pedig a zöldek közül ilyen-olyan okok miatt két alapember, Szucsánszki Zita és Márton Gréta hiányzott. Mindkét együttesben szerepelt egy-egy holland világbajnok, aki régi ismerősként köszöntötte az ellenfelet: Angela Malestein hat évet töltött a Bietigheimnél, mielőtt idén nyáron a Ferencvároshoz igazolt, Danick Snelder pedig négy idényen keresztül az FTC-t erősítette, nyáron Siófokra szerződött, a német klub pedig bő két hete jelentette be a leigazolását.

Az FTC védekezésben és Klujber Katrin révén támadásban is remekül kezdett (2-6), Bíró Blanka bravúrosan védett, két büntetőt is hárított, így a házigazdák a huszadik percben még csak harmadszor voltak eredményesek (3-10). A játék képe a folytatásban sem változott, sőt a hajrában már tíz találat is volt az FTC előnye, amely az első félidőben csupán hat gólt kapott (6-15).

Aztán a második felvonást 7-2-es sorozattal kezdte a Bietigheim, de nem volt veszélyben a kíméletlen pontossággal játszó FTC győzelme. A mezőny legeredményesebb játékosa Klujber Katrin volt nyolc góllal, amelyből hetet az első félidőben dobott.

A három győzelemmel és három vereséggel álló FTC jövő szombaton a szlovén Krim Mercator Ljubljana otthonában folytatja szereplését a BL csoportkörében, az öt sikerrel és két döntetlennel rendelkező, címvédő Győr pedig szintén jövő szombaton hazai pályán játszik a montenegrói Buducnost Podgoricával.