labdarúgás;Törökország;Nemzetek Ligája;

2020-11-18 20:16:58

Magyarország legyőzte Törökországot és feljutott az A divízióba

A magyar labdarúgó-válogatott Sigér Dávid és Varga Kevin góljaival 2-0-ra legyőzte Törökországot a Nemzetek Ligája utolsó fordulójában a B divízió harmadik csoportjában, és mivel Szerbia 5-0-ra kiütötte Oroszországot, Marco Rossi szövetségi kapitány együttese csoportjában az első helyen végzett és feljutott az A divízióba.

A magyar válogatott eddig a várakozásokat messze felülmúlva szerepelt a sorozatban. A rajt előtt biztos kiesőnek tűnt Marco Rossi szövetségi kapitány együttese, mivel a csoport másik három együttese minden szempontból erősebb a magyarnál. Ehhez képest a magyarok idegenben veretlenek maradtak (Szerbiában és Törökországban nyertek, Oroszországban döntetlent értek el), hazai pályán egy-egy vereség és döntetlen (Oroszország, illetve Szerbia ellen) az eddigi mérleg.

A záró kör előtt Oroszországnak és Magyarországnak 8-8, Törökországnak 6, Szerbiának 3 pontja van. A magyar válogatott már biztos nem lesz utolsó és nem esik ki a C divízióba. Mivel az egymás elleni eredmények alapján Oroszország jobb a magyaroknál, a Rossi-csapat akkor végez az élen és jut fel, ha több pontot szerez az oroszoknál. Törökországnak a biztos bennmaradáshoz egy pontot még muszáj szereznie. Ha kikap és Szerbia nyer, akkor déli szomszédaink maradnak a B divízióban, mert az egymás elleni eredmények alapján jobbak a törököknél. Ha a törökök nyernek Budapesten és a szerbek is győznek, akkor Törökország nyeri a csoportot és jut fel az A divízióba. A törökök ünnepelhetnek feljutást akkor is, ha győznek és az oroszok döntetlenre végeznek Szerbiában. Természetesen közvetítésünkben tájékoztatást adunk a szerb-orosz találkozó eredményének alakulásáról is.

A magyar csapat nem tud legerősebb összeállításában szerepelni, Gulácsi Péter és Willi Orbán kisebb sérülést szenvedtek, Lovrencsics Gergő és Szalai Ádám szintén megsérült. Szoboszlai Dominiknak Ausztriába, Sallai Rolandnak Németországba kellett visszatérni, hogy az ottani szigorú járványügyi előírások miatt pályára tudjon lépni a hétvégi bajnoki fordulóban a Salzburg és a Freiburg csapatában.

Marco Rossi szövetségi kapitány koronavírus-fertőzése miatt nem ülhet le a magyar nemzeti együttes kispadjára, a szerbek elleni meccshez hasonlóan ezúttal is Gera Zoltán, az U21-es válogatott szövetségi edzője helyettesíti. A magyarok az alábbi összeállításban lépnek pályára: Dibusz – Fiola, Lang, Szalai A. – Nego, Sigér, Nagy Á., Kalmár, Hangya – Nikolics, Könyves.

Három szerb játékos is elkapta a koronavírus-fertőzést, ezért a magyar válogatott végső helyezése szempontjából rendkívül fontos szerb-orosz csatában a hazaiak nem számíthatnak Milinkovic-Savic, Lazovic és a kapus Nikolic játékára sem.

A törökök a legutóbbi tizenhárom tétmeccsükből egyet veszítettek el: a magyarok nyertek ellenük 1-0-ra Szoboszlai Dominik góljával.

1.p.: elkezdődött a mérkőzés.

4.p.: az első percekben a magyaroknál van többet a labda, de a török kapu közelébe nem sikerült eljutni eddig.

6.p.: Calhanoglu végzett el szabadrúgást 30 méterről, a kapu közepe felé tartó lövése után Dibusz maga elé ejtette a labdát, majd megfogta.

9.p.: Nikolics csavarta kapura a labdát a tizenhatos baloldali sarkától, Günok megfogta a labdát.

10.p.: Kalmár 21 méterről lőtt, a labda elkerülte a kaput.

11.p.: Szerbia 1-0-ra vezet Oroszország ellen, ez azt jelenti, hogy jelenleg a magyar válogatott áll a feljutást jelentő első helyen a csoportban!

15.p.: Kalmár ívelte előre a labdát Nikolics felé, de Demiral fejjel mentett a magyar támadó elől.

19.p.: Kalmár harcolta ki a mérkőzés első szögletét a bal oldalon. A kapu elé ívelt labdát kifejelték a védők, következett a második sarokrúgás jobbról, de ebből sem alakult ki gólhelyzet.

22.p.: Könyves tört be a tizenhatoson belülre a bal szélen, középre gurított, ahol Nikolics kevéssel lemaradt a labdáról.

25.p.: Nego futott el a jobb szélen, laposan kapu elé lőtt labdája elcsúszott a becsúszó Könyves lába előtt.

26.p.: Szerbia 2-0-ra vezet Oroszország ellen! Ha marad mindkét meccsen ez az eredmény, akkor Magyarország jut fel az A divízióba és Szerbia esik ki a C-be.

28.p.: Calhanoglu 15 méterről lőtt laposan, a labda átsuhant Szalai lábai között, de Dibusz remek vetődéssel védett.

31.p.: Szalai lőtte be élesen a tizenhatos bal oldaláról a labdát a kapu elé, Nikolics elől mentettek a török védők.

34.p.: Könyves próbált meg elfutni a bal oldalon, áthúzta magát Demiralon, a török védő elesett, a játékvezető (jogosan) szabadrúgást ítélt a vendégeknek.

36.p.: Szalai előrevágott labdáját a kapujából 25 méterre kifutó Günok sodorta el a kiugrani próbáló Nikolics elől.

39.p.: Karaman 15 méterről laposan lőtt, Dibusz megfogta a labdát.

41.p.: Fiola veszítette el a labdát 20 méterre a kaputól, a tizenhatoson belülre belőtt labdát Tufan nem találta el.

42.p.: Szerbia már 3-0-ra vezet Oroszország ellen! Ez azt jelenti, hogy a magyar-török csata tétje az első hely megszerzése a csoportban. A magyar együttesnek a döntetlen is elég az első hely megszerzéséhez.

45.p.: vége az első félidőnek. A csoport állása a magyar-török és szerb-orosz mérkőzés második félideje előtt: 1. Magyarország 9 pont, 2. Oroszország 8, 3. Törökország 7, 4. Szerbia 6.

46.p.: a szünetben kettőt cserélt a magyar szakvezetés, Kalmár helyett Cseri, Könyves helyén Varga Kevin folytatja a játékot. A törökök nem cseréltek.

47.p.: Tekdemir vitte földre Vargát, a török játékos kapta a mérkőzés első sárga lapját.

54.p.: Cseri hátulról buktatta Karamant, ezért ő is sárga lapot kapott.

55.p.: Szalai blokkolta Tosun lövését, a labda Tufan elé pattant, de ő 17 méterről a kapu fölé bombázott.

56.p.: cserélnek a vendégek. Kahveci helyett Yazeci folytatja.

57.p.: GÓL! Vezetnek a magyarok! Varga lövését Günok a kapufára tolta, a kipattanó labdát Sigér továbbította a hálóba (1-0). Közben Szerbia már 4-0-ra vezet Oroszország ellen. Jelenleg Törökország áll kieső helyen a csoportban, Magyarország pedig megerősítette vezető pozícióját a csoporton belül!

60.p.: jelenleg ez a csoport állása: 1. Magyarország 11 pont, 2. Oroszország 8, 3. Szerbia 6, 4. Törökország 6.

64.p.: újabb csere a magyaroknál, Nikolics helyett Gyurcsó lépett pályára.

67.p.: Calhanoglu ívelt be szabadrúgást a magyar tizenhatoson belülre, a kifejelt labdát Tufan 18 méterről, kapásból, félfordulattal a kapu fölé lőtte.

69.p.: Szerbia 5-0-ra vezet Oroszország ellen.

70.p.: Varga tört be a tizenhatoson belülre, sarokkal Négóhoz továbbított, aki kapásból a jobb sarok mellé csavarta a labdát.

72.p.: csere a vendégeknél, Tosun helyett Türüc állt be.

73.p.: Calhanoglu 15 méterről lőtt, Dibusz kiütötte a labdát, Türüc kapásból ismételt, a labda lepattant Nego mellkasa elé tartott karjáról, a vendégek kezezést és tizenegyest reklamáltak.

74.p.: cseréltek a vendéglátók, Hangya ment le, bejött Holender.

75.p.: Nego remek csellel becsapta ellenfelét, majd 16 méterről kevéssel lőtt a bal sarok mellé.

77.p.: Dibusz kapott sárga lapot, mert lassan végezte el a kirúgást. A játékvezető már korábban szóban figyelmeztette ezért a kapust.

80.p.: Erkin beadása után Calhanoglu fejelt kapura, de Dibusz megfogta a labdát.

84.p.: a törökök mindent megpróbálnak a számukra bennmaradást jelentő egyenlítő gól eléréséért, alig van a magyaroknál a labda.

88.p.: újabb csere a törököknél, Tekdemir helyett Ayhan állt be.

89.p.: cserélnek a magyarok is, Botka jön be Nego helyett.

90.p.: Gyurcsó kapott sárga lapot, mert túl lassan végezte el a szögletet. A játékvezető öt perc hosszabbítást jelzett.

95.p.: GÓL! Varga Kevin szerzett labdát a törökök szöglete után, 80 métert sprintelt a pályán, majd 18 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát (2-0). Eldőlt a meccs, Magyarország feljutott az A divízióba!