Győri Audi ETO KC;női kézi bl;

2020-11-21 19:56:48

Női kézi BL: Tíz emberrel győzött a Győr

A BL-címvédő még soha nem állt ki ilyen kevés játékossal, de az ETO ezt is megoldotta, míg az FTC Szlovéniában győzött az idei utolsó fordulóban.

Hétről-hétre csúcsot dönt a Bajnokok Ligája címvédője, ami konkrétan azt jelenti, hogy a Győr ezen a hétvégén is átírta a korábbi rekordot. Veretlenségi sorozata már 45 mérkőzésnél tart, amire a sportágban még soha egyetlen csapat sem volt képes: 2018 januárja óta legfeljebb döntetlenre futotta ellene a riválisoknak. Pedig ezúttal a vírus szó szerint megtizedelte a csapatot. A zöldek mindössze két kapust és nyolc mezőnyjátékost tudtak nevezni, mert a többiek karanténban vagy a gyógyulás kezdeti fázisában a lelátóról civilben nézték a montenegrói Buducnost Podgorica elleni meccset. A képet tovább árnyalta, hogy a kezdés előtti néhány órában is elvesztett egy játékost a csapat, mivel kiderült: Eduarda Amorim egyik közeli kontaktja pozitív tesztet produkált, így a klubvezetés annak ellenére kihúzta őt a már leadott jegyzőkönyvből, hogy az összes vizsgálat, a PCR teszt, a gyorsteszt, sőt még az antigén teszt is negatív eredményt hozott nála. A vezetés mégis úgy érezte, a fair play és a sportág iránti felelősségvállalás jegyében nem teheti ki a montenegrói játékosokat semmilyen fertőzésveszélynek. Ez a fajta gondolkodás teljesen ismeretlen például Felcsúton, ahol eltitkolhatták még magát a fertőzés tényét is, mégsem volt számonkérés. Mindenki úgy tett, mintha ez normális lenne. De ez csak egy érv az ezer közül, hogy miért BL-győztes a Győr, és miért áll olyan messze Európától a felcsúti „modell”.

A nyolc mezőnyjátékosra és két kapusra redukált győri keret szakmai szempontból mindenképp újrafogalmazta a sportági sztenderdeket, mert Danyi Gábor vezetőedző kényszerűségből a bal szélre a balkezes Faluvégit rakta, ami ezen a szinten példa nélküli megoldás. A csapat mégis zokszó nélkül húzta a szekeret, és a francia Estelle Nze Minko ontotta gólokat (összesen kilencet), a Győr pedig 18-16-ra vezetett a szünetben. A házigazdák egy kiváló, 5-1-es szériával folytatták – ebben a játékrészben a tízgólos Stine Oftedal játszotta a főszerepet –, és végül öttel nyertek: Győri Audi ETO KC–Buducnost Podgorica (montenegrói) 34-29, a győzelem mellett igen figyelemre méltó a győriek kirobbanó fizikai állapota. A csapat hat győzelemmel és két döntetlennel csoportelsőként zárta az évet a BL-ben.

A másik magyar reprezentáns, a Ferencváros a szlovén bajnok otthonában nyert: a csapat villámrajtot vett, négy perc után négy lőtt, és nulla kapott gól jelezte ezt. Bíró Blanka büntetőt, Janurik Kinga ziccereket védett, de ezután az FTC kicsit „belealudt” a mérkőzésbe, és hátrányba került (10-9). A félidőt döntetlennel zárták a felek, ám innentől nem volt kegyelem: Háfra Noémi lendületbe jött, mellette pedig a holland világbajnok Angela Malestein szórta meg a szlovén csapatot (egyformán nyolc-nyolc góllal), a vége pedig: Krim Mercator Ljubljana (szlovén)–FTC-Rail Cargo Hungaria 26-32. Az FTC így pozitívra fordította a szünet előtti mérlegét, négy győzelemmel és három vereséggel áll. Folytatás január elején.