Kubatov Gábor;labdarúgás;FTC;Bajnokok Ligája;

2020-12-10 06:24:00

Realitás

Hat mérkőzésen egy pontot szerzett az FTC a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében, ahol a Juventus, a Barcelona és a Dinamo Kijev mögött az utolsó, negyedik helyen végzett. A zöld-fehérek egy döntetlen mellett öt vereséget szenvedtek, mégsem kell szégyenkezniük. A tudásban, anyagi lehetőségekben hozzájuk legközelebb álló kijeviekkel szemben Budapesten döntetlent értek el (0-2-ről egyenlítve), ezen kívül nagyon szoros mérkőzésen, a hosszabbítás perceiben kapott góllal veszítettek Torinóban a Juventus ellen 2-1-re. Ebben a BL-sorozatban nem volt több, a magyar bajnok az idáig eljutott csapatok rangsorában az utolsó helyet foglalta el. Jó volt a ferencvárosiakat a legerősebb európai kupasorozatban látni, a játékosoknak is felejthetetlen élményt jelentett Lionel Messi vagy Cristiano Ronaldo ellen futballozni.

A klub 7-8 milliárd forint körüli bevételhez jutott, ezt az összeget az európai szövetség, az UEFA utalja át a szezon végén. A magyar futball jelenlegi rendszerében kivételnek számít, hogy ezért a pénzért tényleg megdolgozott az FTC.

A kérdés, mi lesz ezután? Megpróbál a klub saját lábra állni, állami támogatás nélkül, a csoportkörért járó bevételből működni és ezzel felkészülni arra az időszakra, amikor már nem az állam tartja el a csapatok többségét? Van-e bátorsága (szándéka) Kubatov Gábor Fidesz-pártigazgató klubelnöknek azt mondani, hogy az FTC-nek mostantól nincs szüksége a kormány anyagi segítségére, önállóan is képes működni, az eddig juttatott több milliárdos központi forrásokat pedig kapja meg a koronavírus-járvány alatt is mostohán kezelt egészségügy? Vagy azt gondolja, akkor lesz versenyképesebb az FTC az európai kupákban, ha további 2-3 milliárd forint állami támogatást kér annak érdekében, hogy ismét a BL-csoportkörben szerepeljen a csapat?