tenisz;Fucsovics Márton;

2021-02-11 06:48:05

Fantasztikus Fucsovics

Három mérkőzéslabdát hárítva, öt játszmás csatában nyert Fucsovics Márton a háromszoros Grand Slam-bajnok Stan Wawrinka ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokság második körében.

Négyórás drámai csatában, hihetetlen izgalmak után, három meccslabdát hárítva győzte le Fucsovics Márton a svájci Stan Wawrinkát 7:5, 6:1, 4:6, 2:6, 7:6 (11-9)-ra az ausztrál nyílt teniszbajnokság második fordulójában. A 36 éves játékos pályafutása során három Grand Slam-tornát nyert (2014-ben Melbourne-ben), ezúttal a tizenhetedik helyen emelték ki a rendezők a torna előtt. Az elszántságáról és küzdeni akarásáról ismert és elismert Wawrinka ezúttal sem hazudtolta meg önmagát, hiszen két szett hátrányból, reménytelennek tűnő helyzetből sikerült kiharcolnia a döntő felvonást. Ahol a rövidítésben úgy tűnt, ő nyer, hiszen 6:1-re elhúzott. Ellentétben a US Opennel, Ausztráliában az ötödik játszmában a tiebreak nem 7, hanem 10 pontig tart, így a magyar játékosnak több ideje maradt a felzárkózásra, ettől függetlenül 9:6-nál három mérkőzéslabdája volt a svájci riválisnak. Fucsovics azonban nemcsak hárította ezeket, hanem 11:9-re megfordította az állást és megnyerte a mérkőzést!

„Két perc kihagyás a hajrában és elment a mérkőzés – írta a svájci bluewin.ch című portál a találkozóról. - Wawrinkát a jelek szerint jobban zavarta, hogy az elmúlt hónapokban alig játszhatott mérkőzéseket. Ami pozitívum, hogy továbbra is fantasztikusan tud küzdeni. Előbb két szett hátrányból állt talpra, majd a döntő szettben 3:5-ről tudott egyenlíteni. Ha sikerül értékesítenie valamelyik meccslabdáját, azt mondtuk volna, ennél jobb nem történhetett volna Wawrinkával. Ehelyett Fucsovics jutott tovább és a kanadai Milos Raoniccsal játszik a tizenhat közé jutásért.

Nagy kérdés, mennyire fáradt el a magyar játékos, aki az első fordulóban még hosszabb mérkőzést játszott az ausztrál Marc Polmans ellen, ahol szintén a kiesés szélére sodródott, amikor az ötödik játszmában breakhátrányban 0:40-re állt saját adogatásánál és innen sikerült fordítania.”

Wawrinka saját közösségi oldalán azt írta, nagy csatában, hatalmasat küzdött, de a végén alulmaradt, Fucsovics Márton megérdemelten nyert.

„Nagyon elfáradtam, úgy érzem, meghalok, két kemény, ötszettes mérkőzésen vagyok túl – mondta a mérkőzés után a torna hivatalos honlapjára feltöltött videóban a magyar játékos. - Fantasztikus támogatást kaptam a magyar szurkolóktól a nézőtérről, ez nagyon sokat segítettek nekem. (A tornán korlátozott számban beengednek szurkolókat a lelátóra, összesen huszonötezren lehetnek ott a nézőtéreken a verseny jelenlegi szakaszában – a szerk.)

Fucsovics elmondta, számított rá, hogy Wawrinka nem adja fel, még akkor sem, amikor két szett hátrányba került.

„Stan mentálisan nagyon erős, kiváló fizikai állapotban volt, itt is nyert már Grand Slam-tornát, az ötödik játszmában taktikát váltottam, többet mozogtam lábon, bejöttem a hálóhoz, igyekeztem hamarabb lezárni a labdameneteket – hangsúlyozta Fucsovics. - Fejben és fizikailag is nagyon erős voltam, rengeteget edzettem, sok időt töltöttem el az edzőteremben. Remek csapatom van, akiknek köszönhetően kiválóan sikerült a felkészülésem. Ez a kedvenc Grand Slam-tornám, kétszer bejutottam már a negyedik fordulóba. Ezúttal nem tűztem ki konkrét célt magam elé, otthon hideg van, élvezni akarom itt a nyarat és természetesen a játékot.”

Ez a negyedik Grand Slam-torna, amelyen a magyar játékos Jancsó Miklós és Nagy Zoltán irányításával vesz részt és minden alkalommal sikerült legyőznie valakit a világranglista első húsz helyezettje közül.

Egyelőre annyit lehet tudni, hogy Fucsovics következő mérkőzése pénteken lesz Raonic ellen, a pontos lapzártánkig nem készült el. A szakmai stáb abban bízik, minél későbbi időpontra kerül a magyar teniszező mérkőzése, és így többet tud pihenni.