2021-03-01 17:14:29

Babos Tímea a második fordulóba jutott Lyonban

A magyar teniszező fordulatos és szoros mérkőzésen győzte le orosz ellenfelét.

Babos Tímea sikerrel vette az első fordulót, így bejutott a legjobb 16 közé a 235 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású, lyoni keménypályás női tenisztornán.

A világranglistán 105. magyar játékos a hétfői mérkőzésen a WTA rangsorában 94. orosz Varvara Gracsovával csapott össze, és 2 óra 19 perces csatában diadalmaskodott.

Az 50 perces első szettben a magyar játékos 3:3 után elnyerte ellenfele adogatását, majd rögvest elveszítette a sajátját. 4:4 után Babos úgy brékelt, hogy Gracseva 40-0-ra is vezetett – olvasható Babos Tímea honlapján. A beszámoló szerint ezután egy maratoni, fordulatokban bővelkedő játék következett; Gracseva fogadóként elhúzott 40-15-re, majd volt még 3 bréklabdája. A magyar játékos mindig egyenlített, majd a második szettlabdáját kihasználta.

A szintén 50 perces második felvonásban Gracseva kétszer nyerte el Babos adogatását, amelyre csak egy válasz érkezett. Az orosz játékos 6:5 után fogadóként nem veszített labdamenetet.

A döntő szettben aztán jött a remélt változás. Babos a második gémben fogadóelőnyről nyerte meg az adogatását, majd 3:3 után brékelt, és utána esélyt sem adott Gracsevának. A magyar játékos a következő adogatásokat 0-ra és 15-re nyerte, majd 5:3 után fogadóként három meccslabdához jutott, amelyből a másodikat értékesítette is.

A következő fordulóban az első helyen kiemelt orosz Jekatyerina Alekszandrova (33.) és a selejtezőből főtáblára került dán Clara Tauson (139.) párharcának továbbjutója vár Babosra.