Tengerbe zuhant két F-5E típusú repülőgép, miután összeütköztek a sziget délkeleti partjainál. Az egyik pilótát megtalálták és kórházba szállították, de az életét már nem tudták megmenteni, a másik pilóta pedig eltűnt.
A légierő leállította a repülést az F-5-ösökkel, és felfüggesztette az összes kiképzést. Az amerikai gyártmányú F-5-ös gépeket először az 1970-es években állította hadrendbe Tajvan, s bár legtöbbjüket mára kivonták a szolgálatból, néhányat jelenleg is használnak kiképzéshez vagy kísérethez.
A tajvani légierőnek már lezuhant egy F-5-öse októberben, a pilóta életét vesztette. A következő hónapban egy modernebb, F-16-os vadászrepülője zuhant le a keleti partoknál, ebben a balesetben is életét vesztette a pilóta.
A Kína által magának követelt Tajvan hadseregére fokozott nyomás nehezedik, hiszen a kínai repülőgépek csaknem napi rendszerességgel közelítik meg a szigetet. A tajvani légierő jól képzett és jól felszerelt - többségében amerikai eszközökkel -, méretét tekintve azonban eltörpül a kínaihoz képest.
Az 1949-től saját politikai vezetéssel bíró Tajvant Peking Kína szakadár tartományának tekinti. Viszonyuk többéves közeledés után 2016-ban ismét fagyossá vált, miután a függetlenségpárti Caj Jing-ven lett a tajvani elnök, aki a status quo fenntartása és a sziget önvédelmi képességeinek erősítése mellett kötelezte el magát. Peking politikai eszközeinek kijátszása mellett nyomásgyakorlásként gyakran tart a sziget körül hadgyakorlatokat, illetve nem zárta ki szükség esetén az egyesítés lehetőségét erővel sem.