Több mint 400-an nem tudnak dolgozni csak a BKV-nál, mert vagy megfertőződtek a koronavírussal vagy családtagjuk miatt vannak karanténban, több kollégát pedig elvesztettek az elmúlt hetekben - értesült a Blikk. A BKV sajtóirodája a portálnak azt írta: naponta fertőtlenítik a járműveket, illetve lekordonozták az első üléssorokat is.
Ugyanakkor Dorner Lajos, a Városi és Elővárosi Közlekedési Egyesület (VEKE) elnöke szerint ez nem sokat ér, a járművezetők nem itt, hanem a végállomásokon, a tartózkodóépületekben kapják el, adják át egymásnak a vírust.
A lapnak a közlekedési vállalat néhány dolgozója elmondta: hiába találkoznak tömegekkel a munkájuk során, őket nem oltják még, csak a speciális a munkakörben, például energetikai diszpécserként dolgozókat, ahol 1-2 megfertőződés is ellehetetlenítené az üzemeltetést.
A BKV sajtóosztálya szerint éppen ezért készült egy felmérés elsősorban a forgalomirányítást végző dolgozók között, aminek eredményeként 138 munkatársukat oltották be a Szent Imre Kórházban.
A többi közlekedési társaság sincs sokkal jobb helyzetben. A vírus a kisebb létszámban irodistákat, forgalomirányítókat és ellenőröket foglalkoztató BKK-t is elérte. Munkatársaik közül 77-en voltak koronavírusosak, 82-en meggyógyultak, ketten meghaltak, 45-en pedig karanténban vannak.
A Volánbusz azt közölte, hogy a harmadik hullámban náluk is emelkedik a megbetegedések és a hatósági karanténba kerülők száma. Ők a létszámhiányt átszervezésekkel próbálják megoldani.
A MÁV hosszú levélben reagált a portál megkeresésére, azonban érdemi választ nem kaptak a kérdéseikre.
Korábban a Népszava írta meg elsőként, hogy a metróforgalmat is veszélyezteti az ott dolgozók létszámának jelentős csökkenése. Amint arról beszámoltunk, a MÁV-ot sem kíméli járvány. Vannak a cégnél megbetegedések, sőt halálos áldozata is volt a járványnak, de ezzel együtt állítják: a fertőzési adatok náluk sem rosszabbak az országos átlagnál.