Mint arról lapunk is beszámolt, kiderült, hogy David Cameron miniszterelnökként 2010 és 2016 között tizenegy kormányzati hivatalhoz biztosított bejárást Lex Greensill ausztrál pénzügyi befektetőnek, aki viszont később tanácsadóként alkalmazta. Cameron a héten megtörte hallgatását. Elismerte, hogy "csak a létező leghivatalosabb csatornákon keresztül", nem pedig közvetlenül a minisztereknek küldött sms-ekkel kellett volna kommunikálnia a Greensill Capitalnek nyújtott üzleti lehetőségek dolgában.
Megdöbbentő információt közölt a héten Lord (Eric) Pickles, a köztisztviselők üzleti szerepvállalásával foglalkozó parlamenti tanácsadó bizottság (Apoca) elnöke. A grémium nemigen tölti be funkcióját, hiszen az elmúlt két évben mindössze tizennégyszer állapított meg szabálysértést. Lord Pickles most "felvonta szemöldökét" a titkos megállapodás hallatán, amely lehetővé tette, hogy Cameron idején két kormányzati főtisztviselő egyidejűleg a Greensill Capitalnek is dolgozhasson. Az Apoca elnöke amúgy az egyik legjelentősebb lobbycsoport, a tagok összvagyonát tekintve 700 milliárd fontot érő Enterprise Forum vezetésében is részt vesz.
A Greensill-sztori leginkább az 1994-es botrányra emlékeztet, melynek során két képviselő a Harrods luxusáruház akkori tulajdonosa, Mohamed Al-Fayed érdekében interpellált az alsóházban. Az akkori korrupció volt az egyik fő ok, amiért a Tony Blair vezette Munkáspárt 1997-ben földcsuszamlásszerű választási győzelmet aratott a toryk felett.