A délkelet-indiai Asszám államban ugyan a BJP megőrizte a hatalmát, ám a többi négy régióban a győzelem közelébe sem került a kormánypárt a vasárnap közzétett előzetes eredmények alapján. Modiék számára különösen fájó pont lehet a nyugat-bengáli vereség, mivel a miniszterelnök, illetve más prominens néppárti politikusok is intenzíven kampányoltak a tartomány meghódításáért. A fertőzésveszélyes nagygyűlések a koronavírusos esetek számát vélhetően növelték, a BJP népszerűségét viszont kevésbé - a voksok nagyjából 38 százalékát zsebelték be a hindu nacionalisták, ami két százalékpontos csökkenés a 2019-es parlamenti választásokhoz képest.
A kormánypárt urnáknál elért kudarca még súlyosabb annak fényében, hogy a pandémia alakulása csupán korlátozott befolyással bírt a választások kimenetelére. A szavazást több szakaszban, heteken át tartották, a szavazatok nagy részét már bőven leadták, mire katasztrofálissá vált a járványhelyzet. Az már az elmúlt időszakban is világosan látszott, hogy bármi is legyen a végeredmény, Modinak és a BJP-nek előbb-utóbb komoly politikai árat kell fizetnie, amiért hagyták, hogy a válság ennyire elterebélyesedjen. Most viszont az is bebizonyosodott, hogy a szövetségi kormány felelőtlen struccpolitikája még a rövidtávú pártérdeket sem szolgálta.
Indiában továbbra is kétségbeejtő a járványhelyzet, ugyan folyamatosan érkeznek a nemzetközi segélyszállítmányok, de a kórházak oxigén-ellátása még mindig akadozik, jó néhányszor előfordult, hogy egy-egy intézményben kifogytak a készletek és ez több tucatnyi lélegeztetőgépen lévő beteg halálához vezetett. A lakosság számára biztató lehet azonban, hogy a kormány tanácsadó szakembereinek előrejelzése szerint a napokban tetőzhet a második hullám, vagyis talán látni a fényt az alagút végén. A krízis legsötétebb óráiban azonban rengeteg indiai panaszkodott arra az újságíróknak, hogy úgy érzik, a szövetségi kormány magukra hagyta őket. Nem biztos, hogy ezt valaha is megbocsátják Modinak.