MTI
2021.05.08. 15:51

Fotó: AFP/DPPI
Neymar 2025-ig meghosszabbította szerződését a Paris Saint-Germainnel - jelentette be szombaton a francia futballklub.
A kontraktus megtoldásának pénzügyi részleteit nem hozták nyilvánosságra. A 29 éves támadó 2017-ben világrekordot jelentő 222 millió eurós összegért szerződött Párizsba az FC Barcelonából. A PSG elődöntőig jutott a Bajnokok Ligájában, a francia bajnokságban három fordulóval az idény zárása előtt négy pont a hátránya az eddig egy mérkőzéssel többet játszó, éllovas Lille-lel szemben.

Verstappen volt a leggyorsabb a Spanyol Nagydíj harmadik szabadedzésén

MTI
2021.05.08. 14:14

Fotó: LLUIS GENE / AFP
Max Verstappen érte el a legjobb köridőt szombaton a Forma-1-es Spanyol Nagydíj harmadik szabadedzésén.
A Red Bull holland pilótája a mezőnyből egyedüliként került 1:18 percen belülre.

A címvédő brit Lewis Hamilton, a Mercedes hétszeres világbajnoka volt a második leggyorsabb, a Ferrarit kormányzó monacói Charles Leclerc pedig a harmadik. Eredmények: 3. szabadedzés (az élcsoport):
  • 6. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 1:18.593
A további program: szombat: időmérő edzés 15.00, vasárnap: futam 15.00.

Szőke Alex bejutott a negyeddöntőbe az olimpiai kvalifikációs versenyen

MTI
2021.05.08. 12:27

Fotó: Magyar Birkózó Szövetség / Facebook
A tokiói kvótához fináléba kell jutni.
Szőke Alex magabiztos teljesítménnyel negyeddöntőbe jutott a birkózók utolsó, szófiai olimpiai kvalifikációs versenyén. A kötöttfogásúak 97 kilogrammos súlycsoportjában szereplő magyar a nyolcaddöntőben lépett először szőnyegre szombaton, és ott technikai tussal verte a görög Laokratisz Keszidiszt. Szőke ellenfelét bő másfél perc elteltével passzivitásért intették, majd az ESMTK junior Európa-bajnoka a parterbe küldött görögöt oda-vissza megpörgette kétszer, így 9-0-nál véget ért az ütközet. Az elődöntőért a spanyol Jesus Gasca Fresnada lesz az ellenfél. A tokiói kvótához fináléba kell jutni.