tenisz;Fucsovics Márton;

2021-05-12 13:45:29

Fucsovicsot két pont választotta el Thiem legyőzésétől (videó)

A magyar teniszező először tudott szettet nyerni az osztrák játékos ellen.

Fucsovics Márton három szettben kikapott a negyedik helyen kiemelt osztrák Dominic Thiemtől a Rómában zajló salakpályás tenisztorna férfiversenyének második fordulójában, szerdán.

Az első két játékot a világranglistán 44. helyezett magyar teniszező nyerte, de Thiem (4.) 3:3-nál egyenlített. Fucsovics a stabil alapjáték mellett több bravúrt is bemutatott, 5:3-ra ismét ellépett, és bár néhány hibát is elkövetett, harmadszor is megnyerte ellenfele adogatójátékát, így 6:3-ra az övé lett az első szett. Fucsovics negyedik - mindig salakos - találkozásuk alkalmával tudott először szettet nyerni Thiem ellen.

A magyar teniszező a második felvonásban is összeszedetten játszott, és 3:1-re vezetett az amerikai nyílt bajnokság tavalyi győztese ellen, aki azonban egyre jobban teljesített, és ezúttal is egyenlített (3:3). Fucsovics 5:4-nél, majd 6:5-nél is lezárhatta volna fogadóként a meccset, de nem járt sikerrel, a rövidítésben aztán a nyíregyházi játékos 5-4-re vezetett, tehát két pont választotta el a győzelemtől, ám végül 7-5-re kikapott, ezzel Thiem két órát követően egyenlített.

A harmadik szett alakult a legsimábban, az osztrák sokkal kevesebbet rontott, mint korábban, ezúttal egyetlen játékot sem veszített, így 2 óra 35 perc alatt megnyerte a mérkőzést.

Nem sokkal a mérkőzés után Fucsovics Márton azt írta a Facebook-oldalára, hogy a hétfői, Nishioka elleni, győztes meccs után bizakodva, felkészülten állt pályára. Igyekezett a lehetőségeit kihasználni, de Thiemet akkor is nehéz legyőzni, ha nincs topformában. „A második szett elveszített tie breakje rányomta a bélyegét a döntő szettre” – tette hozzá a nyíregyházi teniszező, aki elárulta, a Roland Garrosra szeretné a lehető legjobb formáját elérni.