tenisz;Genf;Babos Tímea;Jani réka Luca;Fucsovics Márton;

2021-05-20 09:05:38

Fucsovics és Babosék meccsét is esőszünet szakította meg

A legjobb magyar teniszező kikapott 18 éves ellenfelétől Genfben. A belgrádi tornán Babos Tímea Vera Zvonarjovával az oldalán bejutott az elődöntőbe, Jani Réka mérkőzése várhatóan csütörtökön folytatódik.

Fucsovics Márton két szettben kikapott a hazai pályán szabadkártyával szereplő Dominic Stephan Strickertől a 481 ezer euró (170 millió forint) összdíjazású genfi salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 44. magyar szerdán 0:3-mal kezdett a 18 éves svájci ellen, aki a nyitófordulóban - élete első ATP-főtáblás mérkőzésén - nagy meglepetésre megverte a 2014-ben US Open-bajnok horvát Marin Cilicet. Az MTK játékosa 4:4-nél utolérte a 419. helyen álló Strickert, aki 5:6-nál ismét brékelte őt, és 50 perc elteltével szettelőnybe került.

A folytatásban a 29 éves Fucsovics rögtön elvette ellenfele adogatását, ám 2:1-nél szakadni kezdett az addig csak szemerkélő eső, így a játékosok az öltözőbe vonultak. Bő fél óra elteltével folytatódott a meccs, a Roland Garros tavalyi junior bajnoka visszabrékelt, és 1:3-ról 4:3-ra fordított, majd 5:4-es vezetésénél újabb egyórás esőszünet következett. Ezután Fucsovics rögtön elvesztette az adogatását, ezzel a meccset is.

A magyar teniszező a mérkőzést értékelve azt írta a Facebook-oldalán: „ilyen a tenisz csináljuk, edzünk, versenyzünk hétről hétre , de nem lehet előre tudni, érezni, hogy hol fog kijönni egy kiugró eredmény, egy jól elkapott sorozat, vagy épp ellenkezőleg, hol szalad bele az ember egy olyan vereségbe, ami időnként azt a célt is szolgálja, hogy segít a földön tartani.” Ezúttal, mint írta, a tehetséges és a hazai pálya előnyeit élvező fiatal játékos ellen nem tudott felpörögni, a fontos pontoknál nem „működtek” az adogatásai.

Az előző, a szintén svájci, Henri Laaksonen elleni győztes mérkőzésével kapcsolatban felidézte, csak a hétfői sorsolás után derült ki, hogy az 5. kiemelt  Amikor elutaztam Genfbe csak a sorsolás után hétfőn reggel derült ki, hogy az 5. kiemelt, chilei Christian Garin helyett selejtezőből érkező játékossal játszik. Mint írta, szerencsére maradt egy napja, hogy a másik játékosból felkészüljön, „átprogramozza” magát.

Sorai zárásaként úgy fogalmazott: „csináljuk tovább, ha nyerek, nyerek, ha nem, nem... csak semmi filozófia!”

Babosék az elődöntőben

Oldalán Vera Zvonarjovával Babos Tímea bejutott az elődöntőbe a 235 ezer dollár (68 millió forint) összdíjazású belgrádi salakpályás női tenisztorna páros versenyében.

A második helyen kiemelt magyar-orosz duó szerdán 6:1, 4:2-re vezetett az orosz Natela Dzalamidze és Irina Hromacsova ellen, amikor esőszünet következett. A játékosok több mint két órát töltöttek az öltözőben, majd már csak négy gémre jöttek vissza, Babosék lezárták a meccset, és összesítve 68 perc alatt nyertek.

A négy között Babos és Zvonarjova a hazai közönség előtt szereplő, negyedikként rangsorolt Aleksandra Krunic, Nina Stojanovic duóval találkozik.

Jani Réka meccse is félbeszakadt

A selejtezőből érkezett Jani Réka nyolcaddöntője is félbeszakadt a 235 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású női salakpályás belgrádi tenisztornán.

A világranglistán 220. játékos a nyitókörben a cseh Tereza Martincovát (94.) búcsúztatta, majd szerdán az orosz Anna Kalinszkajával (111.) találkozott, pályafutása során először.

A csapadékos időjárás miatt eleve többórás csúszással kezdődött találkozón a 29 éves Jani negyedóra után 2:0-ra vezetett, amikor ismét rákezdett az eső, és a játékosok levonultak az öltözőbe. A rendezők letakarták a pályákat, és Jani mérkőzése várhatóan csak csütörtökön folytatódik.