Boglár és Kislak megint nyert, turisztikai attrakció lesz a János-hegy: 800 millió forintot költhetünk a fejlesztésekre a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) támogatásából; útépítés, villamosítás, látogatóközpont és borteraszok is készülnek – jelentette be néhány hete Mészáros Miklós, Balatonboglár fideszes polgármestere.
A 24.hu keddi összeállításból kiderül, az MTÜ oldalán még nyoma sincs az állami támogatásnak, de a település négy konzorciumi partnerrel dolgozik együtt, és mind a négy cég a Légli-család vállalkozása. Mint azt az említett fejlesztési területről megjegyzik:
A lap sorolja: Légli Géza, az ország egyik meghatározó borásza közel 20 hektáron gazdálkodik itt, és van három kiadó apartmanja is. Légli Ottó a Borászok borásza díj és az Év Bortermelője díj korábbi nyertese. Elnöke a Szőlőskislaki Részönkormányzatnak és a Hegyközségek Nemzeti Tanácsának, tagja a Magyar Turisztikai Szövetség Alapítvány kuratóriumának, a Fidesz-KDNP boglári önkormányzati képviselője. A harmadik testvér, Légli Attila pedig keramikus, a szőlőskislaki Légli Kerámia Manufaktúra alapítója.
– Balatonboglár hátországában, Kislakon egy igazi szőlőhegy lesz bemutatva, úgy, hogy megmarad a táj érintetlensége, a turisták mégis látogathatják – idézi a terveket a 24.hu az önkormányzat által készített előzetes megvalósíthatósági tanulmány nyomán, amelyben többször hivatkoztak „a két húzónév összefogására”, azaz a Légli és a Konyári brand „vonzerejére”.
A fideszes vezetésű Balatonboglár korábban már több mint egymilliárd forint MTÜ-támogatásban részesült. Ennek egy részét a „Várdombi magasösvény” fejlesztésére fordítanák, de azt egyelőre meg sem építhetik, mert a bíróság kimondta, hogy környezetvédelmi hatástanulmányt kell készíteni.