olimpiai kvóta;ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság;Pigniczki Fanni;

2021-06-12 15:58:03

Pigniczki Fanni kvótát szerzett az olimpiára

A tornász mind a négy szerrel hibátlan teljesítményt nyújtott a várnai ritmikus gimnasztika Európa-bajnokság 24-es egyéni összetett döntőjében.

Erről Deutsch-Lazsányi Erika, a magyar szövetség (MRGSZ) technikai bizottságának elnöke számolt be a torna szövetség sajtószolgálatának.

A rangsorból kikerültek a már kvótát szerzett országok sportolói, és így talált gazdára az egyetlen olimpiai indulási jog a legjobban szereplő, még kvalifikációval nem rendelkező ország versenyzőjének személyében, aki Pigniczki Fanni lett.

Az összetett döntőben az orosz Arina Averina győzött a hazai közönség előtt szereplő Borjana Kalejn és ikertestvére, Dina Averina előtt.